Zayıflayabilmek için Haftada 4 Sefer Spor!

Daha çok sağlıklı, çok daha mutlu, çok daha kaliteli ve oldukça uzun bir yaşam sürebilmek için hangi sporu yapmamız gerektiği konusunda bir fikrimiz var mı? İşte yanıtları veriyoruz. Daha uzun yaşayabilmek, hayatı daha zinde, çok daha kaliteli ve güzel geçirebilmek istiyorsanız eğer spor yapmanız gerekir veya oldukça yakın bir zamanda spora başlamalısınız.

Fiziksel anlamda görünüşünüzü güzelleştirebilme amacı ile ve yine zindelik sağlayabilme amacı ile katılabilecek çeşitli profesyonel sporcular iyidir. Oldukça düzenli ve yine sağlıklı beslenmek bütün kas gücünü, kas dayanıklılığını, koordinasyonunu yükselterek kardiyovasküler uyuma örnek olmakta ve sağlamaktadır. Şişmanlık risklerini de azalttığı için oldukça fayda sağlıyor. Çok daha mutlu ve çok daha stressiz insanlar oluşturur.

Daha doğru kilo kaybı ve yine yağ kaybı oluşabilir. Bu anlamda vücudun “çalışan çeşitli işçileri” olan kas kitlelerini arttırabilmek için metabolik faaliyetleri yükseltmeli ve yine yağ yakımlarını da aynı anlamda hızlandırmanız gereklidir. Bu açıdan en temel yol da diyet programları amacı işle her daim tekrar ettiğimiz “kişiye özel” spor programlarının yapılmasıdır. Kendi vücudunuza, yaşam standartlarınıza ve dileğinize en uygun sporu yapmalısınız.

Yapılan en son ki çalışmalar bayanların son senelerde uyguladığı çeşitli ağır diyet ve sporlar ile bünyelerinde olan yağ oranlarını tüketmeye yakın vakte getirebildiklerini ve bunların da yine kısırlığa kadar ilerleyebilen çeşitli sonuçlara yol açabileceğini, hamile kalmakta da zorlanabileceklerini belirtti.

Dikkat edilmesi oldukça önem arz eden bir diğer önemli nokta ise harcanmakta olan eforların şiddetleri yani bu eforların yoğunluklarıdır. Spor hekimi efor testi ile egzersiz nabzını da tespit edebilmektedir. Eforunuzun yoğunluk seviyesi, egzersizi yapıyorken ıslık çalabilmenizi veya yine yanınızdakiler ile konuşmanızın da mümkün olabileceği şiddet ile olması gerekir. Bunlara ek olarak egzersiz yoğunluğu oldukça hafif de olmaması gerekir. Bu sayede ter atılması sağlanmalıdır.

Uzmanlar tam anlamıyla kilo kontrolünün yapılabilmesi açısından bir hafta içerisinde tam olarak en az 2 sefer kilo kaybı için ise 4 sefer spor yapılmasını tavsiye etmektedir. Spor öncesinde aç veya tok olunmamalıdır. Sıvı alımları da önemli ölçülerde takip edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir