Yollarda Nadir Görünen 4 Araba Modeli!

Bir çoğumuz yollarda lüx arabalar görsek bile artık markalar klasikleştiği için dönüp bakma gereği bile duymayız. Bunlara Birkaç örnek verecek olursak;  Renault , Fiat , Dacia, Hyundai  gibi Taksilerde kullanılan ve sıksık gördüğümüz araçlardır. Bu markaların En son çıkarttığı veya çıkartacağı en lüx model dahi olsa bile hiç birimiz dönüp bakmayız.

Analiz Çıtamızı Biraz daha yükseltip orta sekment modellere baktığımızda yine bize klasik geldiğini göreceksiniz. Bunlara da yine birkaç örnek vermek gerekirse; Mercedes , BMW , Audi Gibi son model  ve Fiyatı ise cebimizi Hayli zorlayan yüz binleri geçen , bir çoğumuzun almakta güçlük çektiği araba modelleridir.

Türkiye’de yollarda okadar fazla bu araçları görüyoruz ki ne kadar lüx ve pahalı olursa olsun , Arabada ilk baktığımız yer öndeki amblem olduğu için kafamızı hemen çeviriyoruz.

Şimdi Sizler için yollarda pek görmeye alışık olmadığımız dönüp tekrar tekrar baktığımız 4 araba modelini listeledik.

SUBARU

Bir çok erkeğin Hâyallerinde bu arabanın yeri mutlaka vardır. Subaru Diyince aklımıza Deli gibi yarış pistlerinde 1. Gelen araba gelemekte. Subarunun 4 tekerden çekim gücü ve hızlanma konusunda hep bir adım önde olan subaru 2014 – 2016 yılları arasında gerek teknoloji gerekse güç olarak kendini bir adım daha öne çıkarttı.

Sadece 2016 yılında 1.584 satıldı. Her ne kadar Yollarda görmeye alışık olmasakta yanımızdan subaru geçtiğinde gözlerimize inanamayız. Şunuda belirtmek gerekirse subaru fiyat olarak hem mercedes hemde BMW den daha ucuzdur. Performans olarakta muadilindeki bütün araçları ikiye katlayacak pozisyondadır. Her ne kadar Alman konforunu yakalayamasada subaru daima aklımızın bir köşesindedir.

Mazda

Mazda motor şirketi türkiye genel müdürü “Nurkan Yurdakul” 2016 yılında yaptığı bir röportaj da şu sözleri mazdayı bir adım daha ön plana çıkarttı. Çok araç satmamızın bir önemi yok. Kaliteli sürüş keyfinin tadını bilen, değerini bilen müşterilerimize otomobil satmak istiyoruz.

MAZDA

Bu sözlerden de anlaşılacağı gibi amaç çok satmak değil. Mazdanın kalitesini ve konforunu bilen kullanıcılar zaten mazdayı hiç bırakmadı. 2016 yılında 1.427 adet satan mazda , Yollarda Yeni modellerini çok az gördüğümüzün kanıtıdır.

ALFA ROMEO

Geçtiğimiz yılda Toplam 634 adet satılan alfa romeo modelleri Yollarda pek görmeye alışık değiliz. Son çıkarttığı GIULIETTA ve GIULIA modelleri görüntü ve teknoloji olarak kendi premium sınıfları hâyli zorladı.

ALFA ROMEO

Türkiye’deki alfa romeo  kullanıcıları memnun ve bir çok kullanıcıda parça sıkıntısından dolayı uzak durduklarını yorumlar ilede belirtmişler. Şuan bakacak olursak fiyat / Performans olarak her ne kadar uygun olsada yollarda çok az gördüğümüz kesin.

JAGUAR

İşte Geldik Merakla beklenen 1 numaraya Benimde çok yakından takip ettiğim ve hayran kaldığım araçlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Jaguar XE ilk olarak 2014 Yılında paris otomobil Fuarın’ da tanıtıldı. 2015 Yılında ise Türkiye pazarına  BORUSAN Tarafından sürüldü. Kullanıcıların Bu arabayı daha az tercih ettikleri doğrudur. Sadece 2016 yılında 481 adet toplam jaguar modelleri satıldı.

  • Volvo’dan Daha sağlam olduğunu  (Aliminyum Şasi’den dolayı)
  • BMW 4 – Audi 3 – Mercedes C sersine Kafa tuttuğunu belirtti.

Burdan belirtmek isteriz ki Jaguar Borusanın Kanatları altında olduğundan dolayı Parça ve servis sıkıntısı bulunmamaktadır. Normal BMW servislerinde Jaguar’ında bakımları yapılmaktadır. Jaguar XE modeli ile Rakiplerine Şeklini koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir