Yetişkin Ciltlere Özel Besinler 2023

Yetişkin Ciltlere Özel Besinler

Yine son derece düzenli beslenerek sağlıklı bir şekilde 40’lı yaşlara kadar oldukça genç kalabilirsiniz. Asıl mesele 35-40’lı yaşlardan sonra başlamaktadır. 

40’lı yaşlarda çeşitli hazır gıdaların tüketimlerini en aza indirmek daha fazla spor yapmak ve meyve ile sebze tüketimini çoğaltmak gibi ağırlık vermeniz gereken birçok nokta bulunmaktadır.

Yine yaşların ilerlemesi ile orantılı olarak hücrelerin yenilenme hızlarında da ciddi düşüşler görülmektedir yine hücrelerin yenilenmeleri halinde bedende zarar görmekte olan bölgelerin onarılmaları veya cildin yenilenebilmesi de mümkün olmamaktadır.

Bütün bunlara da tam anlamıyla engel olabilmek adına üzüm, erik, pancar benzeri mor gıdalar tüketmeniz oldukça iyi olacaktır ve hücrelerinizin yenilenme hızlarını yükseltecektir.

Omega3 Tüketin

Yine ceviz, badem benzeri kuruyemiş ürünleri ile de ilk başlarda balık olarak birçok çeşitli deniz ürünleri yardımı ile omega3 temel yağ asitlerini de artık tüketebilir ve kendinize ciddi anlamda fayda sağlayabilirsiniz.

Susam İle Keten Tohumu

Yine keten tohumu ve susam içerisinde lignan adında bir bileşen bulunmaktadır ve bu da oldukça güçlü bir antioksidan kaynağıdır. 40’lı yaşlara kadar bu besinleri tüketirseniz oldukça genç kalır ve sağlıklı yaşamış olursunuz.

Ayrıca 40’lı yaşlara kadar insan vücudu lignan maddesine çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Yine salata ile yoğurt üzerine de susam dökerek bu maddeden daha iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz.

B Vitaminleri

Yine 40’lı yaşlara kadar B vitaminlerinden tam anlamıyla faydalanmanız size oldukçda fayda sağlayacaktır. 40’lı yaşlarda kadınlar menopoza girebilmektedir ve birçok kadında menopoz belirtileri başlamaktadır.

B vitaminleri olarak zengün olan ürünleri tüketirseniz menopoz dönemi de oldukça erken bitebilir ve depresyonun da oluşturmuş olduğu sonuçlar da engellenebilmektedir.

Süt Ürünleri

Yine ilerleyen yaşlarda da gücünüzü koruyabilme adına süt ürünlerinin tüketimine de dikkat etmeniz sizin için oldukça iyi olacaktır. 3 bardak kadar az yağlı veya yağsız süt içmeye dikkat etmeniz sizin için iyi olur.

Yine krem peynir, yoğurt benzeri ürünleri tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır bu sayede de kemikleriniz ilerleyen dönemlerde çok daha güçlü kalır ve yine vücudunuzun D vitamini kalsiyum ihtiyacını da karşılamış olursunuz.

Meyve ve Sebzeler

Yine sebze ve meyve tüketimine de çok dikkat etmelisiniz. Özellikle de 40 yaşınızı geçtiyseniz bu besinleri mutlaka tüketmelisiniz. Sebze ve meyve tüketimine özen göstererek ciddi anlamda yaşlılık belirtilerini azaltabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir