Yeşil Çay İle Cilt Bakımının Püf Noktaları 2022

Yeşil Çay İle Cilt Bakımının Püf Noktaları

Yeşil çay içinde ciddi anlamda antioksidan ve anti inflamatuar bileşenleri barındırmaktadır ve bunlarda cildimizdeki yaşlanma faktörlerini iyi bir şekilde yok etmektedir.

Yine yüzümüzdeki, cildimizin her hangi br noktasındaki lekeleri ve daha farklı cilt problemlerine de iyi gelmektedir.  Yine yeşil çay kalori yakma konusunda da oldukça profesyoneldir.

Yeşil çay içerisinde bulunan antioksidan özellik sayesinde cildimizdeki bütün zehirli maddeleri ortadan kaldırmaktadır yine vücut içerisindeki zararlıları da yok etmektedir. Günde 2 bardak kadar yeşil çay içmeniz oldukça iyi olacaktır.

Yine güneşin zararlı etkilerinden tam anlamıyla korunabilmek ve yine yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilmek için güneşe çıkacağınız zaman yaz aylarında güneş kremleri ile beraber kullanabilirsiniz.

Hatta artık yeşil çaylı güneş kremleri piyasaya çıkmış bulunmakta bunları da kullanabilirsiniz. Güneşin cilde verdiği hasarları hatta zarar görmüş olan hücreleri de onaracaktır ve ciltteki kırışıklık ile lekeleri de ortadan kaldırma konusunda oldukça iyidir.

Yeşil Çay İle Dinçleşin

Yine yeşil çay insan vücudunu dinleştirdiği için de oldukça tercih edilmektedir.

Yine özellikle sabah vakitlerinde uyandığınız zaman yüzünüzde şişkinlik problemleri var ise  yeşil ay çöpünü alarak gözlerinizin üzerine koyun. Bir süre bu formülü uyguladığınız zaman bir süre sonra göz altı torbalarınızda da inmeler görülecektir. 

Sadece göz altı torbaları değil göz altı morluklarını da ortadan kaldıracaktır. Bunu uygulamak için demlenmiş olan yeşil çayı gözlerinizin üzerine koyun ve gözlerinizde 15 dakika kadar bekletin.

Beklettikten sonra temiz bir beze sararak gözünüzde biraz daha bekletin. Eğer poşet çay kullanmaktaysanız yine bu poşetleri buz dolabına koyarak soğutabilirsiniz. Poşetler soğuduktan sonra kullanırsanız yine daha çok faydasını görürsünüz.

Yine 20 dakika bekledikten sonra gözlerinizden soğuk poşetleri de alabilirsiniz. Bu işlemi de her sabha uygulamanızda bir sakınca yoktur. Eğer alerjik etki ile karşılaşırsanız artık uygulamayı bırakabilirsiniz.

Yeşil Çay ve Sivilceler

Yeşil çay sivilce ve aknelere karşı da oldukça iyi gelmektedir bu yüzden oldukça sık tercih edilmektedir. Kateşin denilen bir bileşen sayesinde yeşil çay sivilceler ile mücadele eder ve bakterileri ortadan kaldırır.

Bununla beraber vücuttaki hormonal dengesizlikleri de yok eder. Yeşil çay içerisinde bol oranlarda kateşin vardır. Yine yeşil çay saçlarınızdaki güçsüzlükleri gidermek için de kullanılabilir.

Yeşil çay ile saçlarınıza masaj yapabilirsiniz bu sayede saçlarınız kısa sürede daha dinç ve gür, parlak ışıltılı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir