Yediğin Gıdaları Azalt ve 2 Kat Hareket Et!

Spor ve yine egzersizlerin önemlerine değinmekte olan çeşitli uzman doktorlar, her bireyin bu ilkeleri benimsemesi gerektiğini belirtiyorlar. Spor ve egzersizin insan yaşamı açısından oldukça yüksek bir önemi vardır. Her insanın hafta içerisinde en az 2 – 3 gün kadar bir saat egzersiz yapmaları gereklidir.

Her insan yine haftada 3 saat egzersiz yaparak ancak sağlıklı bünyeye kavuşabilir. Eğer hiçbir şey yapmıyorsalar en azından yürümeleri gereklidir. Yürümenin oldukça yüksek tempolarda yapılması daha iyi olacaktır. Hareketsizlik sebebi ile de obezite başta olarak çeşitli hastalıklarda artışlar görülebildiğini belirten özer, bu gibi hastalıkların tedavilerinin de oldukça pahalı olduğunun altını çizdi.

Yine en basit spor yürüyüşün yapılmasının altını çizen uzmanlar, eğer sağlık bir şekilde zayıflanılmasını istiyorsa bayanlar yediklerini yarıya indirsinler ve hareketlerini de iki katına çıkarsınlar. Sporun aynı oranda bir çeşit sosyalleşme aracı olduğunu da belirtmeliyiz. Spor yaparak insanların kendilerine güvenleri de artacaktır.

Sporda beslenmenin de önemi oldukça yüksek oranlardadır. Spor yapan bireylerin doğal gıdaları tercih etmeleri, artı gıda maddesi sayılmakta olunan vitamin benzeri sentetik ilaçların asla tüketilmemesi gerekiyor. Sıcak havalarda da dikkat edilmeli.

Sıcak havalarda özellikle de güneşin altında  spor yapmanın son derece tehlike arz ettiğini belirten uzmanlar, sporun yine sabah vakitlerinde veya yine güneş battıktan sonra rutubet bulunmayan havalarda yapılması gerekiyor. Spor yapıldığı durumlarda çeşitli düşüncelerden insanların arındığını ve yine insanların kafalarındaki olumsuz olan düşüncelerin yok olduğunu belirtiyor uzmanlar.  .

Spor yapıldığı zaman hücrelere çok daha fazla oksijen gitmektedir. Kan dolaşımı da yükselir. Olumsuz düşünceler yok olur. Spor yapıldığı vakit boyunca başka şey düşünmezsiniz aslında, kederliyseniz dahi bu kederi unutmanız olasıdır. Spor yapıyorken çeşitli hormonlar salgılanmaktadır ve bu salgılanan hormonlar mutluluk hormonu veya insanlara mutluluk verip spor alışkanlıklarının kazanılmasına da olanak tanımaktadır.

Ayrıca spor yaparken çeşitli belediyelerin yapmış oldukları egzersiz parklarını ziyaret etmeniz oldukça iyi olacaktır. Bu parkları ziyaret ederek vücudunuzun diğer bölgelerini de çalıştırabilir ve yürüyüşünüze daha çok fayda katmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir