Yara ve Yanık İzine Saç Ekimi

Hepimizin silmek istediği bir takım yaraları vardır. Bu yaralar, göz önünde olan eski yara izleri olabilir. Bu izler ve yaralar birçoğumuzda sanıldığından daha fazla rahatsız edici olabiliyor. Görülmeyen bir yer olan başımızda yer alan bazı izler hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için sizlere detaylı bilgiler sunuyoruz.

Yara ve yanık izi nedir?

Vücudumuzun herhangi bir yerinde oluşmuş olan, çocukluktan kalan veya bir şekilde başımıza gelen bir kazadan hatıra kalan zedelenmeler yara ve yanık izi olarak tanımlanabilir. Trafik kazaları, spor müsabakalarında alınan yaralar, yangınlar, düşmeler veya hayatın herhangi bir yerinde bir anda karşımıza çıkabilen kazalar sonucu yara veya yanık izleri vücudumuzda oluşabilir ve bu izler bizi kesinlikle rahatsız edebilir.

Kafatasındaki yara ve yanık izleri nasıl tedavi edilir?

Bazı yanık ve yara izleri de baş bölgesinde meydana gelmiş olabilir. Bu konuda pek çok insan tereddütlü bir şekilde de olsa bu yaralarla yaşamaya alışmıştır. Ama her ne kadar bu izlerle yaşamaya devam edilse de her zaman için bunlardan kurtulabilmenin yolları aranmıştır. Baş bölgesindeki yara ve yanıklara da saç ekimi yapılabilmesi mümkündür ve bu konuda tedavi olmak isteyenlerin içlerinin rahat olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Saçtaki yara izini kapatmak için farklı bir cerrahi müdahale gerekmektedir. Bu bölgedeki istenmeyen görünümde birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Bu bölgeler saç ekimi yapılmadan önce kesinlikle yaralanma durumunun üzerinden zaman geçmiş olması ve tedavinin bitmiş olması gerekmektedir.

Yara ve yanık izine saç ekimi tehlikeli midir?

Saç ekim işlemi normal bir saç nakli operasyonu gibi yapılır, yani ense saçlarından alınan yoğun ve gür kıllar saçsız bölgeye nakil edilir. Bu durum aynı şekilde yara veya yanık izi olan bölgeye de uygulanır.

Ardından saç ekimindeki diğer bütün işlemler aynı şekilde ilerlemeye devam eder. Bu işlemin hiçbir yan etkisi ve korkulacak bir yanı yoktur. Saç nakli yapılacak bölgenin uzun zaman önce yara almış olması kıstası dışında başka bir şarta gerek yoktur.

Artık güvenle saçlarınızdaki istenmeyen açıklık bölgelere, eski yara izlerine bu yöntemle siz de son verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir