Yanlış Yaptığınız 6 Günlük Şey!

Gün içerisinde yapılan birçok şeyin yanlış yapıldığını sosyal medyadan duymaktayız.  Günlük olarak yanlış yaptığımız 6 şeyin listesi şu şekildedir.

Pasta Dilimleme Şekli

Pastayı herkes çoğunlukla üçgen şeklinde kesmektedir. Üçgen şeklinde kesilen pastanın tamamı yenmezse pasta hava alıp kurumaktadır. Doğru kesim yöntemi: İlk olarak pastanın ortasından uzunca bir dilim kesiyoruz daha sonra kalan iki parçayı birleştiriyoruz. Bu şekilde yenmeden kalan pasta kurumamış olacaktır.

Doğru Dışkılama Pozisyonu

Klozete oturarak tuvalet ihtiyacını gidermek bazı hastalıklara davetiye oluşturmaktadır. Tuvalet için uygun pozisyon çömelme pozisyonudur. Bu pozisyonda iken kalçalar karna doğru çekilmeli bu sayede karın boşluğu kapasitesi büyük ölçüde kapatılarak karın arası basıncı artar bu da itim gücünü arttırır. Bu sebepten alaturka tuvalet kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Muz Nasıl Soyulur

Muzu çoğu içi sap kısmını zorlayıp sıyırarak oradan açmaktadır. Bu davranış zahmetlidir ve yanlıştır. Muzu sapından değil de tam tersi kısımdan sıkarak açmak doğru olan yöntemdir. Bu şekilde muzu zahmetsizce soyabilirsiniz.

Terliyken Deodorant Sıkmak

Birçok insan deodorantı parfüm gibi kullanıp kıyafet üzerine sıkmaktadır. Bu yanlış bir davranıştır. Deodorant insanların güzel kokmak için gün boyu kullanılan bir koku malzemesi olmayıp asli görevi terlemeye karşı tedbir almak ve vücudu ter kokusundan kurtarmaktır. Deodorant terlemeden önce sıkılmalıdır. Terledikten sonra sıkılan deodorant işi yaramaz bunun aksine kötü kokulara sebebiyet verebilir.

Kulaklık Takma Şekli

Bazı insanlar kulaklarında kulaklığın durmamasından ve ufak bir hareketle hemen düşmesinden şikâyetçidir. Bu sorunun kolay bir çözümü mevcuttur. Kulaklığın kablosunu kulağınızın arkasından geçirerek takarsanız kulaklık kulağınızdan düşmeyecektir.

Telefonu %100 Şarj Etmek

Günümüzde insanlar artık telefonları şarja takıp öyle yatmaktadırlar. Bu şekilde telefonlar sabaha kadar şarjda kalmaktadır. Yapılan araştırmalarda telefonların tam %100’e ulaşmadan prizden çekilmesiyle bataryaların daha verimli çalıştığı anlaşılmıştır. %100’e olduğu halde şarjda kalan bataryalar verim kaybına uğramakta ve ömürleri azalmaktadır. Bu yüzden telefonun şarj seviyesi %100 olduğunda telefon prizden çekilmelidir. Yeni nesil telefonlarda kullanılan lityum iyon bataryaların tamamen şarj edildiklerinde zarara uğradığını unutmamak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir