Wish Alışveriş Sitesi Neden Ucuz? Wish Güvenilir mi?

Wish Alışveriş Sitesi Neden Ucuz? Wish Güvenilir mi?

Son dönemde popüler olan online alışveriş sitelerinden wish nedir, neden bu kadar ucuz, güvenilir mi gibi soruların cevaplarını arayacağız. Wish, insanlara internet üzerinden alışveriş yapma imkanı sunan merkezi Çin olan bir E-ticaret Pazar yeridir. Yapısı itibariyle, Amazan, AliExpress gibi büyük platformlara benzer. Ancak bu sitenin diğer sitelerden çok önemli bir farkı bulunuyor.

Sitede satılan ürünler, diğer alışveriş sitelerinde satılan ürünlerin fiyatlarına göre neredeyse onda bir fiyatına daha ucuza satılıyor. Bu durumda da alışveriş meraklıları alışılmışın dışında bu durumla karşılaşınca, Wish Alışveriş Sitesi Neden Ucuz diye sorular soruyor. Sitede, teknolojik ürünlerden, ev aletlerine neredeyse her kategoride ürün mevcut.

Wish bazı ek ürünleri promosyon olarak da veriyor. Şirket, 2010 yılında kuruldu. Kurulduğu yıldan bu zamana kadar, e-ticaret sektöründe katma değeri yüksek bir site olma yolunda ilerliyor. Ülkemizde ise son birkaç yılda epey tanınırlığı artmış bulunuyor. Özellikle Aliexpres deki fiyatların artık eskisi kadar cazip olmaması belki de wish için iyi bir fırsat oldu diyebiliriz. Peki, ürünler gerçekten neden bu denli ucuza satılıyor.

Wish alışveriş sitesinde satılan ürünlerin ucuz olmasının aslında bir sebebi bulunuyor. Ürünlerin çoğu işgücü ve işgücü maliyeti bakımından dünyanın en ucuz ülkesi, Çin`de üretilen imitasyon yani çakma olarak tabir ettiğimiz ürünlerdir.

Zaten dünyaca tanınmış Apple, Samsung gibi büyük markalar ürünlerini bu sitelerde satmıyorlar. Siteyi ziyaret ettiğinizde satılan ürünlerin tamamına yakını bu şekildedir. Satın aldığınız ürünlerin ilandaki fotoğrafların aynısı olmama ihtimali de maalesef mevcut. Bu durumu aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ederiz.

Wish Güvenilir mi? Hangi Ülkenin Sahibi Kim?

Wish alışveriş merkezi daha önce de bahsettiğimiz gibi Çin merkezli bir e ticaret platformudur. Google ve Yahoo da programcı olarak görev yapmış Peter Szulczewski ve Danny Zhang tarafından 2011 yılında geliştirilmiştir. 

Wish kısa zamanda çok yol kat ederek sektöründe dünyadaki en büyük 6 şirketten birisi olmayı başarmıştır. 2017 yılında ios ve android mobil kullanıcı sayısı 100 milyonu geçmiştir.

Yine doğal olarak Wish alışveriş sitesinin güvenilirliğiyle ilgili gelen sorulara genel olarak cevap vermek gerekirse. Evet bu site güvenilir bir internet alışveriş sitesi diyebiliriz. Ancak tabii ki bazı püf noktalar var.

Birazdan bunlardan bahsedeceğiz. Sitenin en çok eleştirilen ve güvenilirliğini sorgulatan tarafı ise; satıcıların ürün tanıtımı için koydukları görseller ile satılan ürünün aynı olmaması. Bu durum pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratıyor. Ancak bunu bilerek yani sitedeki ürünlerin imitasyon ürün olduğunu ve görseldeki ürünün imitasyonunun yollayacağını bilerek alışveriş yapıyorsanız o zaman sorun yok.

Wish den Alışveriş Yapanların Yorumları ve Şikayetleri

Wish sitesinin güvenilirliği noktasında yapacağınız ve siteden alışveriş yapanların yorumları ve şikayetlerine baktığınız zaman genelde ürün teslimat süresi ve ürün görselleriyle ürünün tam uyumlu olmaması olduğunu göreceksiniz. Bu noktada alışveriş severlere birkaç uyarımız olacak.

Öncelikle siteden alacağınız ürünün çakma yani imitasyon ürün olduğunu kesinlikle unutmayın.

Ürün görseline aldanarak ürün almayın evet görseldeki ürünün işlevini yapan ürün gelecektir. Ancak kesinlikle bu ürün marka olarak aynısı olmayacaktır.

Wish alışveriş sitesinin Çin merkezli bir şirket olduğunu daha önce belirtmiştik. Bu sebeple çinden Türkiye’ye ürünün gelme süresini, kargo bedelini alışveriş esnasında göz önünde bulundurursanız sonrasında şikayet etme ihtimaliniz de azalacaktır.

Tüm bunlara dikkat ederek alışveriş yaparsanız sorunsuz bir alışveriş yapmış olacağınızı düşünüyoruz.

Wish İletişim Bilgileri

Wish ile ilgili herhangi bir problem yaşadığınızda, müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz iletişim kanalları ise aşağıdaki gibidir.

İLETİŞİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir