WhatsApp Sesli Görüşmede Çevrimiçi mi Gözükürüm?

Akıllı telefonların çoğalmasıyla mesajlaşma uygulamaları da beraberinde artmaya başladı. WhatsApp uygulaması birçok kişi tarafından tutulduğu için iPhone ve Android uygulamasında en çok indirilen uygulamalar arasında yerini aldı. İnternet vasıtasıyla kişilerin karşılıklı olarak dosya gönderebilme ve mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, GSM hatlarına ödediğimiz mesaj ücretlerini azaltarak bize sunan gelişmiş yollarından biridir.

Bu nedenle eski verilere bakılarak bu uygulama GSM şirketlerine yaklaşık 13.9 milyar dolarlık bir kısa mesaj gelirinin kaybını yaşatmış bulunuyor. WhatsApp uygulamasını kullanabilmeniz için cihazınızın İnternet sistemine bağlı olması gerekiyor.

Whatsapp Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Bulunduğunuz yerde bir kablosuz İnternet varsa ona bağlamanız gerekiyor. Yoksa cihazınızda bulunan operatörün İnternet servisini kullanarak programı kullanabilirsiniz. Karşıya göndereceğiniz mesaj, resim, dosya gibi gereçleri göndere bilmeniz için karşı taraftaki kişinin de Whatsapp uygulamasını kullanıyor ve İnternet servisine bağlı olması gerekiyor.

Whatsapp Uygulamasında Sesli Görüşme Yapınca Durumum Çevrim İçi Mi Olur?

Uygulamanın bir özelliği olan sesli görüşme sistemini kullandığınızda Whatsapp da çevrim içi olarak gözükürsünüz. Görüşmeniz bittiği anda en son ne zaman görüşmeniz kapandıysa o saatte çevrim içi gözükmüş olursunuz.

Whatsapp Web Uygulamasını Çalıştıran Cihazlar Nelerdir?

WhatsApp Web uygulamasının çalışabilmesi için gereken durum Chrome tarayıcısı kullanıyor olmanızdır. Firefox, Safari, Opera tarzı tarayıcı kullanan kişilerin bu hizmetten yararlana bilmesi için Chrome’a tarayıcı uygulamasına geçiş yapmaları gerekiyor. Bunların dışında iOS cihazlarını kullanan kullanıcılar bu hizmetten yararlanamazlar. Nedeni ise, Apple şirketinin uygulamaya getirmiş olduğu kısıtlamalardır.

Uygulamanın sorunsuz şekil de çalışacağı cihazlar; Windows Phone, Android, Nokia’nın S60 ve BlackBerry tabanlı uygulamalardır. Web uygulamasını kullanabilmeniz için yapmanız gerekenler şu şekilde; Öncelikle telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın. Daha sonra WhatsApp Web uygulaması yazan linke tıklayın. Karşınıza gelen ekranda telefonunuzda bulunan QR kodunu okutarak telefon ve bilgisayarınızın bağlanmasını sağlayın. Telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulamasına girerek bağlanmış olduğunuz bilgisayarları görebilirsiniz.

Bunların dışında bağlı olduğunuz bilgisayarlardan telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasından çıkış yapabilirsiniz. WhatsApp uygulamalarını telefonunuzda bulunan store sisteminden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama hakkında yazılan birçok yorumu okuyarak uygulama hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir