WhatsApp Ömür Boyu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda WhatsApp uygulamasında bir çok değişikler olmaya başladı. Son iki gündür çok hareketli geçen WhatsApp 19 Ocak tarihinde kullanıcılarına gönderdiği ileti ile bir çok kullanıcısının kafasını maalesef karıştırmış durumda. WhatsApp uygulamasının artık ücretli olacağını düşünen bir çok kişi maalesef yanlış düşünmekte ve bu nedenle internette arama motorlarını kullanarak WhatsApp ömür boyu nasıl yapılır hakkında detaylı araştırmalar yapmak başladı. Lakin sizleri detaylı bir şekilde bilgiler vererek sizlere WhatsApp ömür boyu nasıl yapılır konusunda detaylı bilgiye ulaştıracağım.

WhatsApp ilk olarak bütün kullanıcıların kullanımını ücretsiz yaptıktan sonra bir süre sonra tekrar ücretli hale getirmesinin ardından bir çok kişinin kafasının karışmasına neden oldu. Ardından çok geç geçmeden 20 Ocak tarihine giriş yaptıktan kısa bir süre içerisinde WhatsApp yine birçok kullanıcısına bildirim göndererek artık ücret almayacağı konusunda bir bildirim gönderdi. Yani kısaca, artık WhatsApp uygulamasına her yıl ödediğimiz 3TLyi ödemek zorunda değiliz.

Bunun üzerine WhatsApp yıllık olarak alacağı ücreti farklı bir şekilde dileyen kişilerden ücret almaya başlayacak yani nasıl mı? Nasrettin Hoca klasiği gibi. Parayı veren düdüğü çalacak, nasıl mı? WhatsApp artık yıllık ücret almak yerine ücretli temalar satmaya başlayacak, WhatsApp’ın rengini değiştirmek isteyen kişiler WhatsApp’ın belirlediği renklerdeki temaları satın alarak kendi hesabına entegre edebilecek.

Böylelikle kendi zevkine göre WhatsApp’ı kullanabilecek. Sadece bununla kalmayan WhatsApp yeni gülücüklerini, emojilerini, çıkarmalarını ücret karşılığında satacağını düşünüyorum. WhatsApp reklamsız bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır, ilk günden beri hiç bir şekilde reklam yayınlamayan WhatsApp geçimini hep yıllık olarak kullanıcılardan aldığı ücret ile sağlamıştır. Artık WhatsApp’a hareketlilik katmak isteyen yöneticiler birçok işlemi değiştirmeye karar verdiler.

20 Ocak 2016 tarihinden itibaren WhatsApp zaten otomatik olarak bütün kullanıcılar için geçerli olan süre kısıtlamasını kaldırarak ömür boyu oldu. Yani kısacası, herhangi bir program kullanarak veya herhangi bir işlem yaparak WhatsApp’ın ömrünü uzatmanıza gerek kalmadı akışına bırakın.

WhatsApp Bedava Mı Oldu?

Evet, artık WhatsApp ücretsiz oldu. 20 Ocak tarihinden itibaren WhatsApp’a her yıl ödediğimiz ücret artık alınmayacak onun yerine satın almak isterseniz WhatsApp Mağazadan dilediğiniz çıkartmaları, temaları satın alabilsiniz. Lakin bu işlem şuan işin geçerli değil, ilerleyen zamanlarda WhatsApp’a gelecek olan güncellemelerden sonra geçerli olacaktır. Peki, WhatsApp’a ücret ödeyip 2-5 yıllık lisans alan kişilere ücret iadesi geri yapılacak mı? Bunu bende bilmiyorum gerçekten.

WhatsApp “Hesabınızda Düzenleme Yaptık Nedir?”

19-20 Ocak tarihlerinde karşılaştığımız bir WhatsApp uyarısıdır. WhatsApp’ın ömür boyu olmasının habercisidir herhangi bir abartılacak olay yoktur şimdi yapmamız gereken bir durum var o da arkamıza yaslanıp WhatsApp’a gelecek olan yenilikleri izlemek ve takip etmek olacak.

WhatsApp Ömür Boyu Nedir? Evet oldukça haklısınız, WhatsApp’ta son saatlerde oldukça çok hareketlilik yaşanmakta bunun sebebi ise artık WhatsApp’ın ömür boyu ücretsiz olduğunun farkında olmamız.

Her bir kişiden yıllık ortalama 2-3TL alan WhatsApp uygulamasının bu ücreti almayacağını düşünürsek ve milyar kişilerin kullandığı WhatsApp uygulamasının artık tek gelir kapısı olacak olan WhatsApp Mağazayı emin olun dört gözle bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir