Türk Kahvesi ile Cilde Peeling Nasıl Yapılır?

Türk Kahvesi ile Cilde Peeling Nasıl Yapılır?

İnsanlar cilt bakımlarını güzel bir şekilde sağlayabilmek adına sürekli olarak kozmetik bazı ürünler kullanmaktadır. Yine bazı insanlar da doğal malzemeler ile kendilerine peeling kürleri hazırlamaktadır ve bu da daha faydalı olmaktadır. Eğer cildiniz hassas ve problemli bir cilt yapısına sahip ise cildinize doğal ürünler uygulamak çok daha mantıklı olacaktır.

Kozmetik ürünlere alerjiniz olabilir ayrıca kozmetik ürünlerde gereksiz olarak kimyasallar da bulunmaktadır. Bu kimyasallar ile uğraşmaktan ziyade direkt olarak doğal ürünleri kullanmanız çok daha akıllıca olacaktır.

Türk Kahvesi Peelingi

Türk kahvesi hem vücuda hem de cilde oldukça faydalıdır. Cildinizde oluşmakta olan çeşitli problemleri ortadan kaldırmak için Türk kahvesi ile oluşturulabilen bakımlardan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Türk kahvesi özellikle de ülkemizde çok tüketilmektedir ve sindirim sorunlarını ortadan kaldırmasıyla da ünlüdür.

Yine türk kahvesi ile hazırlayacağımız cilt bakım maskeleri de cildimize oldukça faydalıdır. Şimdi sizlere vereceğimiz maske sayesinde cildinizi daha parlak, ışıltılı gergin bulabilirsiniz. Ayrıca bu maske cildinizde gerginleşme etkisi de yapacaktır.

Yine kahve telvesini bir kap içerisine almalısınız ve üstüne zeytinyağı katmalısınız. Bütün malzemeleri de karıştırdıktan sonra yine elde etmiş olduğunuz bu karışımı parmak uçlarınız ile cildinize masaj yapacak şekilde sürmelisiniz. Cildinize sürdükten sonra yaklaşık olarak 20 dakika beklemelisiniz. Sonrasında cildinizi güzel bir şekilde durulayabilirsiniz. Bu peeling maskesini ayda 2 sefer uygulamanız yeterlidir.

Limonlu Türk Kahvesi Peeling

Türk kahvesi telvesi ile cildinizi canlandırmanız oldukça mümkün. Hazırlanma şekline gelirsek yine Türk kahvesini bir kap içerisine alın ve limon suyu katın limon suyunun farklı bakkallardan alınmamış olması doğal olması gerekmektedir. Yine malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak yedirmelisiniz fakat göz altı bölgelerine gelmemesine dikkat edin. Sonrasında cildinizi bol su ile durulamalısınız.

İçinde limon suyu bulunan Türk kahvesi peelingini yaptıktan sonra da artık dışarı çıkmamalısınız. Peelingi yaptıktan 2 saat sonra dışarı çıkmanız tavsiye edilir çünkü yüzünüz güneş görmemeli limon içerisinde bulunan bileşenler ile güneş karşı karşıya geldiğinde cildinizde alerjik etkiler oluşabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir