Tüm Zamanların En Çılgın 10 Silahı 2022

Silahlar insanların varoluşundan itibaren yapılmaya başlanmış, tarihi insan tarihine dayanan aletlerden biridir. Bir çok farklı kullanım amacı bulunmaktadır. İnsanlar eski zamanlarda sadece avlanmak olarak kullanırken, artık kendini korumak için kullananlar, sadece zevk için sahiplenenler, ya da spor için sadece özel ortamlarda atış yapanlar farklı kullanım amaçlarından bazılarıdır.

Bazen suikast, bazen ise ajanlar, özel askeri birlikler ya da çevik kuvvetlerinin kullanmış olduğu birbirinden farklı ve ilginç silahlar bulunmaktadır. İnsanoğlunun yaratıcılığı bu alanda da gözler önüne serilmektedir.  En çılgın 10 silah şu şekilde sıralanabilir;

Redneck Obliterator

Redneck Obliterator, bu el yapımı bir silahtır. Ve birkaç tüfeğin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir silah çeşididir. Bir daire şeklinde düzenlenmiştir 6 adet silahtan ve döndürmek amacı ile bir el çarkından meydana getirilmiştir.

Bahsedilen bu el çarkı döndürüldükçe sırasıyla ateş ediliyor. Eğer bulunduğunuz ülkede tüfek kullanımı yasal ise bu silahın kullanımı da yasal oluyor, çünkü makineli gibi bir görünümü olsa dahi bu silah tamamen tüfeklerden oluşuyor, yasalarda da tüfek olarak geçiyor. 

Ölüm Öpücüğü

Bu alet soğuk savaş dönemlerinin en çılgın ve inanılmaz icatlarından biri olarak görülmektedir. Görünümde sadece basit ve masum bir ruj gibi durmaktadır. Adı ölüm öpücüğü olan görünümde masum şeytanın dahi aklına gelmeyecek bu tasarım aslında ölümcül bir silahtır.

Bu tasarım ajanlar tarafından kullanılması amaçlanarak üretilmiştir. Daha çok suikast planları için kullanılan 4.5 mm çapı bulunan tek atışlık bir silahtır. 

Dünyanın En Büyük Tabancası

Polonya’da yaşayan bir adam tarafından zamanında dünyanın en büyük 6 patlar tabancası yapılmıştır. Hatta adı geçen bu şahıs yapmış olduğu büyük silahlar ile Guinness rekorlar kitabına dahi girmiştir. Tamamen elle yapılmış bir silahtır.

Üzerinde bulunan tüm parçalar da elle yapılmıştır ve bu nedenle yapımı tam tamına 2.500 saat sürmüştür. Bu silah aslında bir modelden esinlenilerek tasarlanmıştır, 1859 Remington modeli baz alınarak yapılmıştır. Bu silahın taşımış olduğu mermilerden yalnızca birinin ağırlığı 136 gramdır. 

Punt Silahı

Bu uzun tüfek tek bir atımda olabildiğince çok kuş öldürmek amacı ile tasarlanmıştır. Tek atışta 90 a varan kuşu öldürebildiği bilinmektedir. 

Ördek Ayağı Silahı

Bu silahın tarihi ve yapısı oldukça eskiye dayanmaktadır. Eski silahlar arasında birinci sırada yer almaktadır. Geri tepme özelliği çok fazladır ve kalın bir silah olduğu bilinmektedir.

Bu silah türünü genel olarak banka korumaları, gemi kaptanları gibi insanlar tercih etmektedirler. Aynı anda birden fazla kişiyi öldürebilecek açı ile yapılmıştır. 

Dünyanın En Küçük Silahı

Bu silah dünyanın en küçük silahıdır. Avustralyalı bir saatçi tarafından yapıldığı bilinmektedir. Adını sinek kuşundan almıştır. 

Apache Knuckle Duster

Bu ilginç silah muşta, silah ve bıçağın birleşimden oluşmaktadır. 

Dünyanın En Büyük Av Tüfeği

Bu silah av meraklıları için yapılmıştır. Bir mermisi 230 gram ağırlığındadır ve oldukça güçlü bir silahtır.

Yüzük Silah

Bu özel tasarım olan yüzük şeklindeki silah 1. Dünya Savaşı’nda üretilmiştir. Ve bu da bir süikast silahıdır.  Boncuk şeklindeki mermileri aracılığı ile çok etkili atışlar yapabilmektedir. 

Mermilerin içinde zehir bulunmaktadır. Ve bu mermi ile bir insan vurulduğunda yaşama şansı neredeyse hiç bulunmamaktadır.

Glock 18

Sıradan vatandaşlar tarafından kullanımı, taşınması ve satışı kesinlikle yasak olan bir silah türüdür. Ülkelerin güvenlik birimleri tarafından kullanılmaktadır. Tam otomatik atış yapabilir. Dakikada 1200 mermi atabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir