Taşınabilir Bellek Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Taşınabilir belleklerin avantajları saymakla bitmez çeşitli verilerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve daha birçok dosyalarınızı bu bellekler aracılığı ile istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte de sürekli birbirinden farklı bellek tipleri çıkmaktadır.

En uygun flash bellek hangisidir? Markaya göre mi seçim yapmalıyız yoksa kullanılabilirliği göre mi? Taşınabilir belleklerde marka çok önemlidir. Ayrıca taşınabilir belleklerin Çin malı olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Sık Tercih Edilen Bellekleri Satın Alın!

Taşınabilir bellek seçimindeki önem eğer kalitesiz bir bellek alırsanız, fiyatı ucuz diye tercih ettiğiniz halde iki üç hafta kullandıktan sonra içerisinde çok önemli verilerinizi kaybedebilirsiniz. Taşınabilir Verileri neden kaybederiz? Verilerinizi kaybetmenize neden olan sorun ise ucuz ve kalitesiz belleklerde her bilgisayarda çalışmama durumudur.

Örneğin kendi bilgisayarınızda dosyalarınızı içerisine attınız ve başka bir bilgisayara gittiniz başka bir bilgisayara taktığınız zaman verilerinizi göremeyebilir ve karşınıza bu diskin biçimlendirilmesi gerek vardır gibi seçenek çıkabilir. Bu hataya biçimlendir dersiniz bütün verileriniz yok olur.

Ucuz ve Kalitesiz Ürünleri Tercih Etmeyin! Bu gibi durumlarda kullanıcılar oldukça mağdur olmaktadırlar. Eğer mağdur olmak istemiyorsanız ucuz ve kalitesiz ürünleri değil kaliteli ve pahalı olmayan orta sınıf benlik tiplerini tercih etmelisiniz.

Taşınabilir belleklerin ömrü ne kadardır? Tercih etmiş olduğunuz bellek tiplerinde herhangi bir fiziksel sorun olmazsa 6 ve 8 yıl kadar kullanım ömrü sunmaktadırlar.

Aynı sorun taşınabilir hard diskler için de geçerlidir. Eğer taşınabilir hard diski kalitesiz ve ucuz ürünlerden tercih ederseniz oldukça mağdur olabilirsiniz. Bu yüzden taşınabilir hard disk’ler burada oldukça önem arz etmekte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir