Süper Wifi Nedir Ne İşe Yarar?

İnternetin çıkması ve yayılması başlı başına bir devrim niteliğindedir. Çünkü istediğiniz her türlü bilgiye ve araca kolaylıkla internet üzerinden ulaşabildiğiniz gibi, dilediğiniz gibi iletişim kurmanız da bu vesileyle oldukça rahat bir hal almıştır.

İnternetten sonra modemlerin modernleşmesiyle birlikte hayatımıza giren Wi-Fi yani Kablosuz internet olanakları, akıllı telefonlarda ve diz üstü bilgisayarlarda her zaman yanımızda olan, en büyük yardımcımız olan bağlantıydı. Her an elimizde olan akıllı telefonlar ve taşınabilir diz üstü bilgisayarlarımız için kablo derdini tamamen ortadan kaldırıp, her yerden internete erişmemizi sağlayan bu teknolojiyle de, hayatımıza farklı bir bakış açısı ve mükemmel bir durum giriş yapmıştı. 

Fakat teknoloji hiç durmadan gelişmeye devam ediyor. Hal böyle olunca, Wi-Fi üzerinden bağlantı kurulurken yaşanan kopmalar, kesintiler ve hızdaki düşüş insanları hiçbir zaman memnun etmemektedir. Bu sorunlar devam ede dursun; diğer yandan Süper Wi-Fi ‘nin adının anılması da farklı bir heyecan yarattı. 

Adından da anlaşılacağı gibi, normal Kablosuz bağlantıdan daha Süper, yani daha fazla bir güç sunacak ve sağlam sinyallerle insanlara ulaşacak olan bu teknolojinin normal Wi-Fi ‘den farkı, tamamen boşta olan televizyon sinyallerinin yerine kurulması ve insanlara daha hızlı internet sunmasından kaynaklanmaktadır.

Kablolu bağlantı her zaman kablosuzdan daha net iken, Süper Wi-Fi sayesinde bu durum tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor. Çünkü alt yapının desteklediği tüm hızı telefonunuza ve kablosuz kullandığınız tüm aygıtlarınıza aktarabilecek güce saihp olan Süper Wi-Fi, daha sağlam bir tecrübe sunacaktır. 

Wi-Fi teknolojisinde tamamen bir devrim niteliğinde olacak bu teknoloji, FCC’nin de onaylamasıyla birlikte Süper Wi-Fi adını alacağını da kesinleştirmiş durumdadır. Televizyon sinyallerinde kullanılan 500 MHz ve 700 MHz ‘nin yerine konumlandırılacak olan bu alt yapıyla birlikte, olağanüstü hızlara Wi-Fi ile ulaşmakta mümkün bir hal alması söz konusudur. 

Her geçen gün farklı bir haber ver mükemmel bir gelişmeyle karşımıza çıkan teknoloji, şimdi interneti daha hızlı yaparak, henüz yeni gelmiş olan 4.5G hızına erişmeyi, hatta daha ileriye gitmeyi planlıyor. Bu yönüyle tüm kullanıcılara iyi bir izlenim bırakacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir