Soda ile Özel Cilt Bakımı 2023

Soda ile Özel Cilt Bakımı

Sodanın cilde olan faydalarını birçok kişi bilmektedir. Özellikle de yemek yedikten sonra soda içtiğimiz zaman bizi tam anlamıyla rahatlamasıyla soda neredeytse hiçbir evden eksik olmaz. Maden suyunun cilde neden iyi geldiğini açıklayacak olursak içerisinde yüksek oranda olan silis mbileşendiri.

Bu bileşen elastin ve kollajen liflerinin aralarında bulunan hücreleri güçlendirmektedir ve yine kırışıklık oluşumunu tam anlamıyla yavaşlatmaya çalışır. Maden suyu direkt olarak kullanılmasının yanı sıra daha farklı yöntemler ile de kullanarak cilde olan büyük etkilerini görebiliriz. Maden suyu cildinizi güçlendirmekte ve cildi sıkılaştırmaktadır.

Pamuğa sürerek uygulandığı takdir de temizleyici olarak da kullanılabilmektedir ve asyalı kadınlar özellikle de sodayı cilt temizleme formülü olarak kullanmaktadırlar. Maden suyu vücudumuzdaki toksinleri uzaklaştırmakta ve cildimizi de arındırdığı için rahatlama etkisi yapmaktadır. Yine hem yağ yakma hem de temizleme etkisi bulunmaktadır.

Yine sıcak havalarda da ferahlattığı için cildimize de ciddi anlamda bir çeşit ferahlık sağlamaktadır. Yine yüz kenarlarında oluşan kırışıklıkları özellikle de güldüğümüz için meydana gelen dezanformasyonları ortadan kaldırmaktadır. Yine cildimizin nem dengesini sağlar ayrıca ciltte pürüzsüzlük oluşmasını sağlamaktadır.

Sodayı Kullanırken Bunlara Dikkat

  1. Yine alacağınız sodanın içerisinde amonyak ve nitrit olmaması oldukça önemlidir. Bu mineraller fayda yerine vücudumuza zarar da verebilmektedir.
  2. Yine maden suyu içerisine doğal limon sıkabilirsiniz fakat marketlerdeki limonlu sodaları almamnızı öneriyoruz.
  3. Yine hassas cilt yapısına sahip olan bireylerde alerjik etki yapabileceğinden dolayı oldukça dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.
  4. Yine maden suyu ile yüzünüzü temizlerken yanma gibi problemler ile karşılaşırsanız cildinizi temizlemeyi bırakmalısınız. Anlamalısınız ki maden suyu sizin cildinize alerjik etki yapıyor.
  5. Yine maden suyunu kullanmadan önce asidinin biraz kaçmasını beklerseniz çok daha iyi olacaktır. Aksi takdir de yüzünüzde yanmalar oluşabilir bunun sebebi asit yüzünüzde oksijenle temas edeceğinden dolayı cildinizi tahriş de edebilmektedir.

Selülit İçin Soda

Yine vücudunuzda eğer selülit var ise bu selülitli bölgeye soda uygulayabilirsiniz. Sodayı buzluğa attıktan sonra kalıplar halinde donmuş soda parçaları ile selülitli bölgelere soğuk baskı yaparak kısa sürede selülit etkilerini azda olsa azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir