Snapchat Spectacles Nedir? Nasıl Çalışmaktadır?

Snapchat Spectacles Nedir? Nasıl Çalışmaktadır?

Akıllı telefonlar hayatımıza o kadar farklı bir boyut kazandırdı ki artık bu cihazlara yalnızca bir cep telefonu olarak bakmak mümkün değil. Özellikle de sosyal medya uygulamalarının bu cihazlar üzerindeki yerini daha geniş bir şekilde alması beraberinde de farklı uygulamaların oluşmasına neden oldu.

Her geçen gün artan akıllı cihaz trafiği internetle birleştiğinde ise ortaya gerçek anlamıyla teknolojik bir bağımlılığında çıkmış olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sosyal medya uygulamalarının en çok tercih nedenlerinin başında ücretsiz olmaları ancak ayrıcalıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız bunun içinde daha farklı uygulamaların olduğunu görebiliyoruz.

Elbette ki bu sosyal medyanın çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması burada bir sektörü meydana getirdi ve herkes bu sektörde söz sahibi olabilmek adına sürekli bir beyin fırtınası içerisinde yenilikler yeni icatlar bulma peşinde. Eğer ki sosyal medya da hayata geçirdiğiniz uygulamanız tutarsa o zaman ciddi anlamda paralar kazanmanız da mümkün.

Var olan uygulamalarda bulundukları yeri daha fazla sağlamlaştırmak hatta kendilerini biraz daha geliştirerek söz sahibi olabilmek adına gerek yeni uygulamalar gerekse projelerini geliştirme derdindeler.

Bunlardan bir tanesi de yakın zamanda piyasaya girmiş olmasına rağmen indirme rakamlarına baktığınız da milyonları bulmuş olan Snapchat uygulaması olmuştur. Uygulamaya baktığınız zaman şu an itibariyle instagram ve de twitter’ı yakalamak üzere olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz bunun içinde en son olarak piyasaya spectacles gözlüklerini çıkardı. 

Bu gözlüklerin sosyal medya ortamında bir ilke imza attığını da görebilirsiniz çünkü uygulama bu alanı daha da eğlenceli bir hale getirmiş.  Dilerseniz Snapchat Spectacles ile hayatımıza neler girmiş detaylı bir şekilde bakalım. Gözlüklerin ilk amacının video kaydetmek olduğunu bilmelisiniz.

Standart bir güneş gözlüğü tarzında olsa da gözlük çerçevesi üzerinde bulunan kameralar onu ele veriyor. Bu kamera yardımıyla istediğiniz anda video yakalayabilme şansına sahipsiniz. Size düşen tek şey gözlüğün yanındaki kayıt düğmesine basmak. Bu basma size 10 saniyelik videolar kaydetmenize yarayacaktır ve de toplamda 30 saniyeye kadar kayıt yapabilme özelliği var.

Daha sonrasında ise bu görüntüleri gözlükten alıp cep telefonunuza göndermeniz gerekiyor. Bir WİFİ bağlantısı kurduğunuzde videonuzu telefonunuza hızlı bir şekilde taşıyorsunuz bu iş içinde size bir kablo falan gerekmiyor tamamen kablosuz gönderim özelliğine sahip. 

Gözlükler şimdiden sanal ortamda bir hayli ilgi çekmiş durumda. Bir çok kişi hatırlayacaktır Vine videoları bizim hayatımıza 7 sn olarak girmişti ve geçtiğimiz yıla kadar da sosyal medyayı kasıp kavurmuştu. Bakalım Snapchat Spectacles’ta bu başarıyı gösterebilecek mi? merak konusu olmuş durumda.

Biz uygulamanın mutlaka karşılık getireceğini düşünüyoruz çünkü neredeyse internet kullanıcılarının % 65 ‘i internete cep telefonu üzerinden erişim sağlıyor. Bu % 65’lik diliminde en az % 50’ lik boyutu sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor ve sürekli olarak yeniliklere açık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir