Sizi Şaşırtacak 6 Sıradışı Otel 2022

İnsanların büyük bir çoğunluğu her yaz tatile gitmektedir. Artık ilerleyen ve gelişen yaşam şartları ile birlikte sadece yazları değil kışları ya da diğer mevsimlerde de tatile çıkmaktadırlar. Bazı insanlar ise sadece dinlenmek için tatile gitmezler aynı zamanda farklı deneyim ve heyecanlar yaşamak için de farklı sıradışı otellere de gitmektedirler.  

Herkesin şaşırmasına neden olacak 6 sıradışı otel;

  1. Manta Resort
  2. Buz Otel Kiruna
  3. Karosta Hapishane Otel
  4. Skylodge Oteli
  5. Maldives Rangali Island
  6. Kapsül Otel

Manta Resort

Afrika’da bulunan ve buranın en muhteşem adası olarak kabul edilen Zanzibar’ın Pembe Adası’nda yer alan 3 katlı bir oteldir. Bu otel engin Hint Okyanusu’nun tam ortasında yer almaktadır. En üst katında güneşlenebileceğiniz bir teras katı bulunmaktadır.

Bu otelden çıkıp karaya ayak basmak isteyen müşterilerin belirli bir yol yüzerek mesafe kat etmesi gerekmektedir. Bu otelin en ilginç yanı ise en alt katta yer alan okyanusun alt kısmında; mürekkep balığı, ahtapot, mercanlar gibi pek çok balıkla güne merhaba deme şansınız bulunmaktadır. 

Buz Otel Kiruna

Sıradışı bir görünüme sahiptir. Görüntüsü ile bile insanların üşümesine neden olmaktadır. Dış ortam sıcaklığı -30 derece civarında iken iç sıcaklığı – 5 derecedir. Misafirler normal şartlarda otelde sadece 1 gece geçirebilmektedirler. Otelde her şey buzdan yapılmıştır. Aklınıza gelebilecek her eşya bardak, tabak ve hatta yataklar dahi buzdan yapılmıştır.

Otelde konaklamak isteyen misafirler buzdan yapılmış yatakların üzerinde uyku tulumu yardımı ile uyuyabilmektedirler. Buz otel toplamda 60 odaya sahiptir ve 140 müşteriye hizmet edebilmektedir. Bu oteli inşa etmek için tam tamına 30.000 ton kar ve 4.000 ton berrak renkte buz kullanılmıştır. 

Karosta Hapishane Otel

Gerçek hayatta parmaklılar ardında yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu hissetmenin nasıl bir duygu olduğunu öğrenmek isteyen insanların kalmış olduğu bir oteldir. Letonya’da bulunan bu otel aslında eskiden gerçek bir hapishane görevi üstlenmekteydi.

10 euro gibi az miktar vererek demir yatakta konaklayabilirsiniz, hapishane yemeği yiyebilir, gardiyanların gece boyu süren rahatsızlık verici ziyaretlerine maruz kalabilirsiniz. Eğer çocuklarınız ile kalmak istiyor iseniz bu da mümkün ve çocuklar için indirimli bir tarife bulunmaktadır. 

Skylodge Oteli

Adrenalin tutkunu insanlar için yapılmış bir oteldir. İlk bakışta korku verse de gerçekten keyifli bir mekandır. Bu otelde kalabilmek için büyük bir tırmanış yapmak gereklidir. Tek seferde 8 kişiyi ağırlayabilen bir kapsül şeklinde inşa edilmiştir. 

Maldives Rangali Island             

Bu otel tamamen camdan yapılmış bir oteldir. Birbirine bir köprü ile bağlantılı 2 ayrı ada üzerinde geniş özel villaları ile hizmet vermektedir. Otel denizin altında yer alan restorandı ve ödüllü bir spa salonunu bulundurmaktadır.

Hint Okyanusu’nun içine doğru 500 metrelik bir alana yayılan otelin odalarında okyanusa açılan dev bir pencereden tüm canlıları izleme şansına sahip olabilirsiniz. 

Kapsül Otel

Şehir merkezindeki yüksek kiralara karşı az alana çok insan sığdırma amacı ile ilk defa Japonya’da kurulan kapsül oteller tüm dünyaya yayılan otellerden birisidir. Sadece bir tek kişi için hizmet gerektirmemektedir.

Ucuz ve misafirlerin temel ihtiyaçlarını giderecek şekilde dizayn edilmiş olan bu oteller kapalı alan korkusu bulunan insanlar için korku filmi seti gibi görülmektedir. Bu otelin ortalama ücreti 1 geceliği 30 lira şeklindedir. Ancak çıkması zahmet gerektiren yüksek katlarda fiyat biraz daha ucuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir