Siyah Nokta ve Sivilcelere Çözüm 2022

Siyah Nokta ve Sivilcelere Çözüm

İnsanların neredeyse hepsi farklı cilt tiplerine sahip olmaktadır. Karma cilt yağlı cilt ve kuru cilt olarak sayabiliriz. Yine en hassas cilt tipi olarak da yağlı ve kuru cilt tiplerini örnek verebiliriz. Yine her cilt tipine göre de kullanmaları gereken farklı ürünler bulunmaktadır.

Kuru ciltler için nemlendirici bakım kürleri uygulanıyorken yağlı ciltler için de yağlanmayı engelleyen bazı bakım ürünleri kullanılması gerekmektedir. Fakat yine de insanlar karşılaştıkları çeşitli cilt sorunları ile başa çıkamayabiliyorlar.

Siyah Noktalar ve Tedavi

Yağlı ciltlerin en sık karşılaştığı cilt sorunlarından biri de siyah noktalar olmaktadır. Siyah noktalar yağlı ciltlerin deri altında sürekli olarak durmaktadır. Oluşan bu siyah noktalar cilt üzerine çıktıkları zaman özellikle de onların sıkılması cildinizde ciddi sorunlara yol açmaktadır.

Siyah noktalar sivilceye dönebilmektedir. Bu sebeple de siyah noktaların temizlenmesi son derece önem arz eder. Yüzünüzde oluşan bu siyah nokta problemi için güvenilir kozmetik ürünlerini de yine tercih edebilirsiniz. Yine evinizde de siyah noktalara özel bakım ürünlerini kullanmanız da mümkündür.

Siyah noktalar için uygulayabileceğiniz maskelerden biri de yoğurt ile limon maskesidir. Bir kase içerisine yoğurt ile limonu koyarak karıştırın. Bir adet limon sıkmanız yeterlidir. Yine onları karıştırdıktan sonra yüzünüze kür şeklinde yedirmeniz oldukça iyi olacaktır.

Göz altı bölgenize de ciddi anlamda dikkat ederek yüzünüze sürdükten sonra bu maskeyi yüzünüzde yarım saat kadar bekletseniz yeter. Eğer cildiniz hassas ve alerjik ise 10 dakika bekletmelisiniz en fazla. Maskeyi kullandıktan sonra cildinizi yıkayınız.

Sivilcelere Özel Bakım

Cilt sorunlarından en sık karşılaştığımız bir diğer problem ise yine sivilce sorunudur. Bu sorunun ortadan kalkması açısından yine doğal metotlara başvurabiliriz. Kozmetik ürünler aşırı kimyasallar içerdiklerinden dolayı çeşitli yan etkilere sahip olabiliyorlar. Bu yüzden kozmetik ürünler yerine sivilceler için çeşitli doğal maskeleri kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.

Doğal gül ile maske yaparak sivilcelere çare bulabilirsiniz. Gül suyunu sürekli olarak yüzünüze temizlik amaçlı uygulayın. Günde 3 sefer bir pamuğa gül suyu damlatarak yüzünüzü silin. Kısa süre içerisinde sivilcelerin yok olduklarını göreceksiniz. Gül suyu antibakteriyel etkisi ile sivilceler ile savaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir