Sıkı Bir Cilt için Altın Kurallar 2022

Sıkı Bir Cilt için Altın Kurallar

Hayatımız süresince bizden hiç ayrılmayan aşırı gerginlik ve stres psikolojik olarak bizleri etkilemekten ziyade cildimizi de ciddi oranda etkilemektedir. İnsan cildi vücudun en büyük organıdır ve belli bir süre içerisinde yaşamımız boyunca elastik yapısını sürekli kaybetmektedir ve cildimizde çeşitli bozukluklar, kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri, lekeler görülebilmektedir. Yine cildimizi düzeltmek için sıkı bir besin diyeti, düzenli beslenme, düzenli bakım rutinleri gereklidir. Yine en önemlisi stresi de en aza indirmek gerekmektedir.

Cildi Sıkılaştırmak için Yapılması Gerekenler

Cildi çok daha sıkı bir hale sokmak için yapılması gereken birçok metot bulunmaktadır. Bunların en başında doğal bakım ürünleri gelir. Nedir bu doğal bakım ürünleri? Bu ürünler doğanın bize sunmuş olduğu besinlerdir.

Cildimizi ölü hücrelerden doğru ve düzgün bir şekilde arındırmak cildimizin çok daha sağlıklı ve çok daha canlı bir şekilde görülmesini sağlamaktadır. Yine cildin sıkı bir hal almasını sağlamakta olan en önemli etmenlerden biri de yine yüz egzersizleri olmaktadır. Bu doğal bakım ürünlerine ek olarak çeşitli yüz egzersizlerini de güzel bir şekilde yapmak gerçekten cilde çok faydalıdır.

Sıkı Bir Cilt İçin Yumurta Maskesi

Malzemeler:

  • 1 adet yumurta
  • Bir tatlı kaşığı bal

Yumurta akı maskesi için bu bahsettiğimiz malzemeleri elde edin ve onları karıştırın. Karıştırdıktan sonra yine yüzünüze güzel bir şekilde yedirin.  Cildinize yedirdikten sonra yaklaşık 20 dakika kadar bu bakım kürünün cildinizde kalmasını sağlayın.

Cildiniz çok daha sıkı bir hale gelecektir. Bir süre sonra cildinizdeki gerginleşmeyi hissedeceksiniz. Cildiniz gerginleşince yani 20 25 dakika sonra artık yüzünüzü durulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra sıcak havlu ile baskı yapmanız oldukça iyi olacaktır.

Buz İle Sıkı Cilde Sahip Olmak

Yine buz da sıkı bir cilt için oldukça faydalı bir üründür. Elma suyunu kalıplara dökerek buz haline getirin ve buzluğa koyarak dondurun. Yine her sabah uyandıktan sonra bu buz maskesini cildinizde gezdirin. Buz soğuk etki ile cildinizi gerginleştirecektir ve elma suyu da içerisindeki mineraller sayesinde cildinizdeki bu gerginliği kalıcı bir hale çevirecektir. Bu uygulamayı da bir hafta kadar yapmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir