Sigara İçenlere Özel Temizleyici Bakım

Sigara İçenlere Özel Temizleyici Bakım

Bilindiği üzere sigaranın insan cildine sayısız zararı vardır. Sigara genellikle akciğerlere, kalbe ve damarlarımıza en büyük zararı vermektedir. Ancak cilde verdiği zararlar çok daha büyüktür diyebiliriz. Sigara içen insanların cildi çok daha erken yaşlanmaktadır. Cilt gerginliğini kısa sürede kaybetmektedir.

Yani cildimizde bulunan ve cildin elastik kalmasını sağlayan faydalı bileşenleri sigara içerisinde bulunan maddeler bloke etmektedir. Yine birçok kadın cilt bakımı için birbirinden farklı kürler, doğal maskeler denemekte ancak sigara kullandıkları için denedikleri bu doğal bakım yöntemleri çok da işe yaramamaktadır.

Cilt kısa süreliğine daha canlı, daha gergin ve daha ışıltılı görünüyor olsa da kısa süreliğine bazı problemler ciltten uzaklaşsa da aslında cildin altında hazır beklemektedirler. Bu yüzden sigarayı bırakmanız oldukça önemli. Yine de bırakamayanlar ve sigarayı bırakmış olup da sigaranın zararlı etkilerini cildinden arındırmak isteyenlere özel bakım kürleri de mevcuttur. Bu yazımızda bu doğal bakım yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Yoğurt ve Armut Bakımı

Bir çay kaşığı kadar limon suyu, bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir adet armuda ilave olarak iki çay kaşığı zeytin yağı kullanacağız. Malzemelerimiz her evde bulunabilen malzemelerden oluşmaktadır.

Hazırlanma şekline gelirsek ilk olarak günlük olarak kullanmakta olduğunuz nemlendiriciyi cildinize biraz sürün. Sonrasında armudun kabuklarını soyarak bir kase içerisine koyun. Diğer malzemelerimizi de bu kaseye ekleyin arkasından güzel bir şekilde mikser ile karıştırabilirsiniz.

Sonrasında elde ettiğiniz malzemeyi cildinize güzel bir şekilde yedirerek uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kez uyumadan önce uygularsanız kısa sürede faydalarını görürsünüz.

Yoğurt ile Zeytinyağı

Yine yoğurt cilde verilen zararları neredeyse en aza indirilen hatta zehirlenmelerde dahi kullanılan bir doğal üründür. Yoğurt ile zeytinyağı ikilisini kullanarak cildimize ciddi anlamda güzel bir bakım yapabiliriz.

3 yemek kaşığı yoğurt ve iki tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bunları güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra cildinize yedirin. Yedirme işlemi bittikten sonra cildinizde 15 dakika kadar kalmasını sağlayın. Sonrasında yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz armut maskesi ile dönüşümlü olarak bu maskeyi uyguladığınız takdirde sigara içiyor olsanız dahi kısa sürede cildinizdeki güzelleşmeyi fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir