Samsung’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S8 Hakkında

Samsung fiyaskoyla sonuçlanan Note 7 sonrasında bir takım telefonlar piyasaya sürmüş olsa da Note 7’den sonraki amiral gemisi, Samsung’un bu günkü popülerliini yakalamasını sağlayan S Serisi 8. nesliyle karşımıza çıktı.

Tanıtımdan önce telefonun tasarımı ve bir takım özellikleri bakımından bir takım fikirler edinmiştik, ancak Galaxy S8 ve S8 Plus ile resmi olarak tanışmış olduk. Samsung daha önceki amiral gemi modellerinde olduğu gibi yeni S8’te de mobil piyasanın liderliğine oynayacak bir telefonla karşımıza çıktı.

Baş Döndüren Tasarım

Samsung Note Edge’te tek tarafta olacak şekilde başlattığı kavisli edge ekranları S6 Edge ve S7 Edge’te  ekranın her iki tarafında kullanmış ve Edge modelleri tasarım anlamında herkesten geçerli not alan modeller olmuştu.

Yeni S8’de ekran hem iki taraftan kavisli hem de ekranın köşeleri yumuşatarak bugüne kadarki Edge modellerindeki tasarımı daha da ileriye taşıyarak oldukça başarılı bir işe imza atmış. Yeni S8’de önceki modellere göre düz ve Edge model olarak bir ayrıma gidilmemiş.

Telefonun ön yüzünde herhangi bir tuş, logo veya yazı olmaması çerçevelerin oldukça ince tutulmasını sağlayarak tasarımı olduğundan bir adım daha ileriye taşımış durumda. Ancak Samsung’un alışılagelmiş home butonu ve kapasitif tuşların bulunmayışının nasıl karşılanacağını ileride göreceğiz.

Yeni Galaxy S8’in ÖzellikleriSamsung S8’in özelliklerinden bahsedecek olursak 5.7 inç boyutundaki 2K çözünürlüklü ekran, şu an piyasanın en güçlü işlemcileri olan Snapdragon 835 ve Exynos 8895 yonga setleri, 4 gm ram, yüksek okuma ve yazma hızlarına ulaşabilen 64 gb hafıza, iris tarama, sanal asistan bixby, kamera konusunda halen en önde olan telefonlardan S7’de kullanıldığı şekilde 12 mp arka kamera, 3500 mah batarya gibi başarılı özellikler Samsung S8’in piyasa liderliğine oynamasında en büyük yardımcıları olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir