Salatalık Peelingi Nedir? Nasıl Yapılır?

Salatalık Peelingi Nedir? Nasıl Yapılır?

İnsanlar cilt bakımı amacı ile çeşitli kozmetik ürünleri kullanmaktadırlar. Yine bazı insanlar da doğal ürünleri kullanarak ciltlerinin ihtiyacı olan mineral ve vitaminden faydalanırlar ve ciltlerine de katkısız olarak doğal bakım yapmış olurlar. Doğal malzemeler ile ciltlerine bakım yapmak isteyen yine birçok insan ilk olarak salatalığı seçmektedirler. 

Yine salatalık peelingi cilde oldukça faydalıdır. Cildinizdeki ölü hücreleri arındırır ve cildinizdeki sivilce ile akneleri ortadan kaldırır. Ayrıca cildinizde çeşitli lekelerin oluşmasını engeller eğer yüzünüzde lekeler var ise bu lekelerin hızlı bir şekilde ortadan kaybolmasını sağlamaktadır. Yine cildinize ışıltı katarak her zamanki gerginliğini korumasını sağlamaktadır. Yaşlanma karşıtı olmasıyla da salatalık peelingi oldukça tercih edilmektedir.

Peelingin Yapılışı

Salatalık peelinginin hazırlanışına gelirsek bir kap içerisine salatalığı rendelemelisiniz ve içerisine yumurta akı ile limon suyu doldurun. Bu saydığımız malzemeleri güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra cildinize 3 – 4 dakika kadar masaj yaparak sürmelisiniz.

Cildiniz de salatalık peelingi tam olarak 20 dakika kadar kalabilir. Bu süre sonunda yine cildinizi temizlemeniz mümkün. Haftada içerisinde 4 5 kere salatalık peelingini de uygulamanız mümkün. Özellikle de kırışıklıkları giderebilmek için salatalık peelingini düzenli olarak ayda 2 kez yapmanız tavsiye edilir.

Çilekli Salatalık Peelingi

Malzemelerimiz 5 adet çilek ile iki adet salatalık. Bir kap içerisine bahsettiğimiz malzemeleri katın ve çatal ile onları güzel bir şekilde ezin. Arkasından da bu malzemeleri bir kap içine toplayarak güzel bir şekilde karıştırmalısınız. BU karışımdan sonra da macun kıvamı elde etmelisiniz. Krem şeklini aldıktan sonra peeling macun kıvamına gelir ve cildinize bir pamuk yardımı ile yumuşak bir şekilde uygulamalısınız.

Peelingi boynunuza da uygulamanız mümkün. Yine çileğin içerisinde yer alan asit göz çevresine hasar verebilmektedir bu yüzden bu karışımın göz çevresine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Peelingi cildinizde 30 dakika beklettikten sonra da yine bol su ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Bu peelingi haftada 4 kere yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Bir ay sonra ise cildinizdeki güzel etkileri görebilirsiniz. Salatalık yine yaşlılık belirtilerini de ortadan tam anlamıyla kaldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir