Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verirken Bunları Asla Atlamayın!

Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber olarak 1 – 2 ay süre kaldı yaz yaşamaya.  Yine üzerimizden de fazlalıklar gittikçe daha fazla kilolar çok daha yüksek oranlarda görünür bir hal aldı maalesef. Kış mevsimlerinde yine hareket edemez bir hal almıştık ve yine çoğumuz maalesef aşırı oranlarda kilo aldılar. Ancak artık yine bu fazla oranlardaki kiloları yok etmenin vakti geldi de geçiyor bile. Şimdi ise oldukça sıkı bir diyet yaparak yaz mevsimine oldukça formda bir şekilde girebilmeniz mümkündür.

Çoğumuzun isteği oldukça hızlı bir şekilde kilo vermektir. Fakat yapılmakta olan çeşitli araştırmalar sonuçlarına bakarsak hızlı verilmekte olan kiloların yine oldukça hızlı bir biçimde yeniden alındığını görebiliyoruz.  Yine bu makalemizde sizleri yaz mevsimine hazırlayacak harika tüyolarımız var.

Diyete başlamadan önce kesinlikle kendinize bir hedef belirlemeniz gereklidir. Gideceği limanı bilmeyen gemilere rüzgar asla yardım edemez. Bu sözden yola çıkalım ve sizinde varabileceğiniz bir çeşit liman olsun. Örnek vermek gerekirse 80 kilonuz var ve 1 ay kadar sonra da 52 kilo olmayı hedeflemektesiniz. BU aşırı zor hedef. Hedefinizde mutlaka tutarlı bir hedef olmalıdır. Ayda 5 kilo vermeyi hedeflemeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Kendiniz ile Anlaşın!

Yine kendiniz ile bir anlaşma yapmanız çok iyi olacaktır. ‘Diyet süresince hiç aşırı yemiyeceğim. Bunu yine kendim için yapacağım.’ Gibi çeşitli cümleler kesinlikle sizin motivasyonunuzu yükseltecektir. Diyet yaptığınızı yine en sevdiğiniz insanlar ile paylaşmanız daha iyi olacaktır. Bu sizleri çok daha sorumlu bir hale getirir. Diyetiniz çok daha uzun sürecek.

Planlı Olmalısınız

Plan yapmak yine her işte olduğu üzere burada da karşımıza çıkmaktadır. Sizlere en uygun bir şekilde sağlıklı beslenme ve yine egzersiz programınızı hazırlamalısınız. Kendinizi en iyi sizden başka hiç kimse tanıyamaz. Nelerin sizlere kilo aldırmakta olduğunu elbet biliyorsunuz. Bu gibi gıdaları listenizden kesinlikle çıkarmanız gereklidir.

Doğru Zamanı Seçin

Sizin için yine en doğru, en tutarlı zamanı siz belirleyebilirsiniz. Stresli bir zaman diliminde diyet yapmanız olası olmaz. Bu nedenle yapılsa dahi başarılma riski oldukça düşük olur. Çalışıyorsanız eğer diyet gıdalar hazırlamakta olan şirketler ile anlaşın. çalışmıyorsanız eğer yine çok daha fazla şanslısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir