Saç, Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç, Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Her ne kadar saçları her gün yıkamanız temizlikmiş gibi görünüyor olsa dahi bu aslında doğru bir uygulama değil. Bunun sebebi yine her saç kendi doğal yağ dokusuna ihtiyaç duymaktadır. Eğer ki saçlarınızı her gün yıkamaya kalkarsanız yine doğal olan yağ dengesini yitirmektedir ve yine saçlarda oldukça kuruluk meydana gelir ve saç dökülmesi ile saç derisinde kepeklenmeler meydana gelir. Halbuki saçlar en az iki gün kadar ara ile yıkanılması gerekiyor.

Eğer ki saçlar kurumuşsalar ve fazla kirlenmemekteyseler bu süreyi 4 veya yine 5 güne kadar da erteleyebilmemiz mümkün olabilmektedir. Asla unutmamalısınız ki saçlarınız doğal yağına ihtiyaç duyar. Bunlara ek olarak saç bakımı yine her bireyin kendi saç tipine özel olarak kullanabileceği bir çeşit şampuan ile yapmalıdır ki ihtiyaç duymaktaysa eğer aynı şampuanın kremi ile de yine desteklemesi oldukça önem arz eder. Saç kremleri yine saç derisine değil de saç uçlarından başlayarak saç boylarına kadar uygulanılması gerekmektedir.

En az veya yine 2 dakika kadar bekletilip sonrasında güzel bir şekilde durulanması gerekiyor. Saçlarda kalmakta olan şampuan ve yine saç kreminin kalıntıları saç dökülmesinin en önem arz eden nedenleri arasında yer almaktadır ve içlerinde dökülmeye yol açacağı için saçlar yıkanıyorken bolca su ile durulanması gerekmektedir ve yine kalıntı kalmadığından da emin olunması oldukça önemli bir husustur.

Kaş ve Kirpiklere Nasıl Bakılmalı?

Hem doğal hem de son derece estetik güzellikler hedeflenerek kirpik vek aş bakımının yapılması oldukça mümkün bir durumdur. Eminiz ki yine her birey kirpiklerin gür ve oldukça uzun olmasını, kaşların da yine aynı biçimde renklere hakim olmasını arzu etmektedir. Günümüz çerçevesinde de birçok erkek yine kaşlarına şekil verdirtiyor.

Bu sebeple de cinsiyet ayrımı yapılmayarak kaşlara yine en az iki haftada bir kadar şekil verilmesi oldukça önem arz eden bir unsurdur. Bunlara ek olarak kaşların yine saçlar gibi taranmaya ihtiyaçları olduklarından dolayı kaş tarakları ile de günde iki sefer tarandığı vakitte çok daha gür ve oldukça hızlı uzamaları sağlanabilmektedir. Yine kirpikler açısından da akşamları tatlı badem yağının uygulanabilmesini yapmaya kalkarsanız bir ay sonra etkisini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir