Saç Dökülmesi Kısa Sürede Durdurun!

Saç Dökülmesi Kısa Sürede Durdurun!

Saç dökülmesi günümüz çerçevesinde her yaşta insanın korkulu rüyaları arasında girmeyi başarmış durumdadır. Yine özellikle de mevsimsel geçişlerde ve stresli dönemlerde saç dökülmesi ile oldukça sık karşılaşırız. Saçlarımızın dökülmesini önlemek için vakit kaybetmeden ciddi önlemler almalıyız ki bu da saçımızın dökülmesini ciddi anlamda durdurmaktadır tabi etkili yöntemleri kullanırsanız.

Saçlar Neden Dökülür?

Saç dökülmesi genellike çeşitli genetik sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Bununla beraber yine 25’li yaşlardan sonra da saç dökülmesi ilerleyebilmektedir. Bayanların menopoz ve gebelik dönemlerinde de saç dökülmesi ile sıkça karşılaştıkları bilinmektedir. Yine saçın hızlı bir şekilde dökülmesine çeşitli kimyasal maddelerde sebep olabilmektedir.

Saçların dökülmesini günlükı olarak 100 120 tel saç ile normal sınırlara çekmek aslında mümkün. Yine uzun saçlarınız var ise bu sayı 200 e kadar da çıkabilmektedir. Fakat saçların dökülme anında saçlarınızın sağlığını koruyabilmek onları güçlendirebilmek ve dökülmelerinden sonraki yenilenme sürecini hızlandırmak aslında mümkün.  Bu konuda da piyasadaki kozmetik ürünlerden ziyade birbirinden doğal tavsiyelere başvurmalısınız. 

Saç dökülmesini önlediği iddia edilen ürünler aslında saçları tam tersi daha da dökmektedir. Nasıl Mı? İnsanlar genellikle bir ürünü ujzun süre kullanmayı tercih etmemektedir. Örneğin saç dökülmesine iyi geldiği önesürülen bir şampuanı kullandığınız zaman saçlarınızın dökülmesine hemen iyi gelmediğini fark edersiniz.

Bu şampuanı 1 ay kullandıktan sonra 2. Ay farklı bir şampuana geçersiniz. Bu adımdan sonra da maalesef bu iki farklı şampuan türü birbiri ile çakışmaktadır. Birbiri ile çakışan bu iki şampuan da saçınıza verdiği yoğun kimyasallardan dolayı saçlarınızın dökülmesini hızlandırmaktadır.

Bal ve Yumurta

Saç dökülmesini yavaşlatan ve saçların döküldükten sonra çok daha hızlı bir şekilde çıkmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri de bal ve yumurta ikilisidir. Saçlarınıza haftada 2 3 sefer bal ve yumurta maskesi yapmalısınız. Bal ve yumurtayı karıştırarak krem kıvamına gelmelerini sağlayın ve saçınıza maske olacak şekilde bir süre bunları uygulayın.

Uygulama işleminden sonra saçınızda yaklaşık 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Kısa süre içinde bal ve yumurtanın saç dökülmesini önlediğine şahit olacaksınız. Ayrıca bal ve yumurta saç diplerinizi besleyerek saçlarınızın kısa sürelerde daha gür çıkmasına da sebep olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir