Saç Bakımında Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Saç Bakımında Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı yaşayabilmek her insanın tutkularından biridir.  Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için sürekli olarak bakım yapmamız gerekmektedir. Yine kimyasal içermeyen çeşitli maddeler içermeyen doğal ürünler son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Yine Bunlardan biri de sarımsaktır.

Sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Sarımsağı hem tüketebilir hem de saçlarınıza ve cildinize bakım olarak uygulayabilirsiniz. Yıpranan ve kuruyan saçlar için herkesin şikayet etmekte olduğu bir çeşit durumdur. Herkes bakımlı ve ışıltılı saçlara sahip olmak istemektedir.

Bu sebeple de saç bakımında en sık kullanılmakta olan yöntemlerden bir tanesi sarımsaktır. Saçlarınız üzerinde gözle görülür bir şekilde olumlu etkiler oluşturacaktır. Saçlarınızın bütün vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayan sarımsak saç sorunlarını tam anlamıyla çözmektedir. İçinde bulunan sülfür maddesi saç dökülmelerini tam anlamıyla engellemektedir.

Yine sarımsak içerisinde E Vitamini vardır ve E vitamini de vücudumuzun en önemli organı olan cildimiz için son derece faydalıdır. B1, B6, C vitaminlerini de içermekte olan sarımsak saçların daha hızlı ve gür uzamasını sağlamaktadır.

Yine sarımsak içerisinde allicin adlı formül vardır ve bu formül saç dökülmesini neredeyse ortan kaldırmaktadır. E vitamini eksikliği saç dökülmelerine sebep olan etkenlerdendir ve sarımsakta bulunan E vitamini de saçların dökülmesini engellemektedir. İçinde bulunan C vitamini de kolajen üretimini yükseltmektedir ve saçlarınız daha dolgun olacaktır.

Sarımsağın Saçta Kullanımı

Yine 5 diş kadar sarımsağı güzel bir şekilde ezin ve saçlarınıza sürün. Özellikle de dökülen bölgelere masaj yaparak uygulamalısınız. Yine bekleme süresi olarak da saçlarınızın uzunluğuna göre zeytinyağı oranını belirlemelisiniz. Yine tarak yardımı ile saçlarınıza dipten uca doğru masaj yapmalısınız. Son işlem olarak da saçlarınızı başınızın üzerine doğru toparlamalısınız.

Sonra saçlarınızı güzel bir şekilde durulayın. Saçlarınızı durularken şampuan kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Sarımsak maskesini ayda 4 sefer uygulamanız yeterlidir. Yine bu maskeyi yüzünüze de uygulayabilirsiniz fakat yüzünüze ciddi anlamda zararlar verebilmektedir. Bu yüzden önce vücudunuzda bir noktaya sürerek alerjik tepki verip vermeyeceğinizi güzel bir şekilde kontrol etmelisiniz. Bundan sonra ayda 4 kez uygulayabilisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir