Rusların Birbirinden İlginç 10 Özelliği

Rusların Birbirinden İlginç 10 Özelliği

Alkol tüketimi ile başlamamız gerekirse; Bildiğiniz gibi Rus milleti, alkol tüketimi ile ünlüdür. Her ne kadar bir dönem sokaklarda alkol kullanmak yasaklanmış olsa da yasağa da alıştılar ve günümüzde bu yasağa uyan pek çok kişi görmek mümkün değil. Son hızla içmeye ve gecelerine gece katmaya devam ediyorlar. Sabah saatlerinde bile işe gitmeden önce bira tüketimi sağlamaktadırlar. İş yerleri, mezarlıklarda ve tüm bölgelerde alkol içmek yaygın olarak görülmektedir. Zaten birayı alkol olarak görmemeleri en ilginç özellikleri arasında. Erken yaşta ölümlerin ise votka tüketiminden olduğu söyleniyor.

Genç yaşta dul kadınlar

Genel olarak 20’li yaşlarda pek çok dul kadın görmek mümkündür. Gerek boşanmış gerekse eşi hayatını kaybetmiş olan 20’li yaşlarda bayanlara rastlanabilmektedir. Pek çoğu çok aşırı alkol tüketmesinden dolayı, birtakım sorunlar oluyor ve ayrılık oranları oldukça yüksek. Bu yaşlarda ise genç bayanların çocukları ile tek başına hayat sürmeleri de kaçınılmaz oluyor.

Ticari taksi aramanıza gerek yok

Bu bölgede, illa ki bir yerden başka bir yere gitmek için, ülkemizde bulunan sarı taksileri kullanmanıza bile gerek kalmayabilir. Yolda durup elinizi kaldırmanız bunun için yeterlidir. Her yer ticari taksi ve ticari taksi olmasa bile normal bir vatandaş, sizin için durabilir, ücret karşılığı ya da kendi gideceği yol üzerindeyse anlaşmanız dahilinde sizleri gideceğiniz yere kadar bırakabilir.

Boş içki şişe düzeni

Nedendir bilinmez ama, boş şişeleri kesinlikle masada bulundurmazlar. Her daim boş şişeler anında masanın altına alınacaktır. Bununla birlikte, boş kadeh kesin olarak tokuşturulmaz. Eğer ki, kadehi kaldırdıysanız, tokuşturmanız ve tokuşturduğunuz kadehten de en az bir yudum almanız beklenir. Ruslara göre bunu yapmamak oldukça büyük bir ayıptır. Buna dikkat etmekte fayda var.

Rüşvet mi dediniz?

Ruslar için aslında rüşvet olayı bir taraftan iyi bir taraftan da kötü. Aslında pek çok kişi, her işini bu bölgede rüşvet ile halledebiliyor. Tabi ki bunun kötü tarafı ise, her iş için haraç verir gibi bunu alışkanlık hale getirerek sizlerden para istiyor olmaları da cabası.

Araba yıkamak yasak

Yıkama bölgeleri hariç, dışarı da araç yıkamak Rusya bölgelerinde yasak. Elbette ki yine bu yasağı çiğneyenler ve göz ardı edenlerde bulunsa da bunun için ceza bile yiyebilirsiniz. Bundan kaynaklı olarak mı araçlar oldukça pis ya da yollar berbat elbette ki bilinmiyor. Yine araçlarınızı yıkarken kış aylarında antifrizle su kullanmanız önerilir. Aksi taktirde, don olayları kaçınılmaz olacaktır.

Bara giderken hazırlıklı olurlar

Çok ciddi soğuklarla karşılaşan Ruslar, elbette ki bara gidecekleri zaman buna uygun hazırlık yapıyorlar. Kalın montları ve çizmeleri ile yola çıksalar da bar vestiyerlerinde şık ve topuklu ayakkabılarını giyerek, çizmelerini ve montlarını da vestiyerlere teslim ederler. Böylelikle hem giderken soğuktan etkilenmezler hem de bar gecelerinde şıklığını korumuş olurlar.

Selamlaşırken öpüşürler ama nasıl

Türk milletinde olduğu gibi, iki yanaktan öpme alışkanlıklarından biraz farklı aslında. Ruslar da selamlaşırken öpüşmeyi seferler ama tek sefer olacak şekilde. Eğer ki, ülkemizde olan alışkanlığı orada sürdürürseniz, ikinci yanağınız boş kalacaktır diyebiliriz.

Kadın şoförler dikkat çekiyor

Yine bazı bölgelerde de rastlamak mümkün olsa da hem kamyon hem de otobüs kullanan bayan sayısı Rusya’da oldukça fazladır. Bura da kadın sayısı oldukça fazla olmasından dolayı, her işte bayanlara rastlamak mümkün olacaktır.

Soğuğa değil, görüşünüze önem verirler                

Çok ciddi soğuklar olduğu durumlarda dahi, güzel görünmek adına donmayı tercih ederler. Saçlarının buz tutma riskine karşı bile şapka takmak yerine, saçlarını yapar öyle çıkarlar sokaklara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir