Ramazanda Aldığınız Kiloları Verin!

Ramazan ayında uzun süre boyuna yemek yemesek dahi bazı arkadaşlarımız kilo sorunu yaşayabiliyorlar. Bunun sebebi az yemek yesek dahi yediğimiz öğünlerde olan yiyecekler son derece yüksek kalorili besinler olabilmektedir. İftarın hemen arkasından yenilmekte olan tatlıda vücudumuzda yağ olarak birikebilmektedir. Bunların olmaları da son derece normal bir şeydir.

Ramazan içerisinde almış olduğunuz kiloları vermek mümkün olabilmektedir bunun için gereken şeylerin listesini bu yazımızda vereceğiz. Ramazan ayında alınan kiloların verilmesi hiçte zor değil. Bunun sebebi ani bir birikim oluştu. Ufak egzersizler ve diyetler ile bu kilolardan oldukça kısa süreler içerisinde kurtulabilirsiniz.

Metabolizmanızı Hızlandırın

Ramazan kilolarından kurtulabilmeniz için ilk olarak ramazanda yavaşlamış olan metabolizmamızı hızlandırabilmek ile işe başlayacaksınız. Sabahları kahvaltıdan önce ilk olarak derin 15 kez nefes alın ve bu işlemi hızlıca yaptığınız zaman kalp atışlarınız hızlanır ve kalori yakarsınız.

Ayrıca günlük öğünlerini 3 veya 4 olarak belirleyin. Kahvaltı, öğle,, ikindi ve akşam yemekleri olarak düzenlemiş öğünler son derece önem arz etmektedir. Bu şekilde oldukça hızlı bir biçimde kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Yemeklerde daima sebze yemeklerini tercih etmeniz sizin için oldukça iyi olacaktır. 5 kaşık civarı da porsiyon belirlemeniz yine sizler açısında insan derece iyi olur.

Yürüyüş Yapın

Bunlara ek olarak bir günde patates, havuç, marul, ıspanak, kıvırcık pazu, semizotu ve bezelye gibi gıdalar tüketin. Eğer ki mümkünse yine yemeklerinizde bu gıdaları tercih etmeye çalışın. Akşamları da hava alındı zaman akşam yürüyüşleri yapmayı asla ihmal etmemelisiniz. BU yürüyüşler sayesinde son derece hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ayrıca yürüyüşlerde size arkadaşlık edecek bir arkadaş bulursanız bu çk aha iyi olur. Ayrıca unutmayın ki yürümek mutluluk hormonlarını arttıran unsurlardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir