Pürüzsüz Cilde Sahip Olmak için Doğal Maske ve Taktikler

Pürüzsüz Cilde Sahip Olmak için Doğal Maske ve Taktikler

İlk olarak size oldukça harika bir peeling tarifi verelim. Ayrıca vereceğim tarif doğal peeling tarifidir. Malzemelerimiz;

  • 1 tatlı kaşığı kadar kahve telvesi
  • Yarım tatlı kaşığı kadar da yine aloevera jeli
  • Yarım çay kaşığı kadar da beyaz kil

Bu saydığım malzemelerin hepsini bir kase içine koyun ve karıştırın ve yine nemli cildinize, dekolte bölgelerinize masaj yaparak güzel bir şekilde uygulayın.

Siyah noktalarınızın çok olduğu noktalar var ise bu bölgelere de bastırarak masaj yapmayı deneyin. Siyah noktalarınızın da oldukça fazla olduğu bu bölgelere güzel bir şekilde masaj yapmanız durumunda hem ölü deriler yok edilir hem de siyah noktalar çıkmış ve temizlenmiş olur.

Peeling işlemi bittikten sonra da yine cildinizi ılık su ile temizleyin. Yine bu bakımı bir haftada iki seferden daha fazla yapmayın. Yoksa cildiniz çabuk yıpranır ve sağlıklı olan cildinize zarar vermiş olursunuz. Peeling hakkında da çok daha detaylı bilgi ve tarifleri de edinebilirsiniz.

Makyaj Yapıyorsanız!

  1. Gün içinde makyaj yapıyorsanız ki eğer pürüzsüz bir cilt açısından kesinlikle uyumadan önce yine oldukça güzel bir şekilde temizlenin.
  2. Bu sayede makyaj kalıntıları yine cildinizden atılmaktadır ve yine sabah vaktine kadar da temizlenmiş olmaktadır ve berrak bir cilt ile uyanabilirsiniz.
  3. Aynı oranda yine cildiniz gece boyu da oldukça taze olur ve yine kendisini yenilemektedir.

Nemlendirme İşlemleri

Bu anlatmış olduğum aşamalar yine cildinizin temizlenebilmesi ve yine kendisini güzel bir şekilde yenilemesi açısından gerekli olan adım çeşitleriydi. Bu adımları da doğru ve düzgün bir şekilde uygulayıp cildinizi uygun bir hale getirmiş olduk.

Şimdi yine bu gün bakıma uygun bir biçime getirmiş olduğumuz cildimize de uygulanılması gerekmekte olan en son aşamalardan bahsetmeliyiz. Cildinize en uygun olan nemlendiriciye kesinlikle sahip olun. Ancak nemlendiriciyi uygulamadan önce de kesinlikle kış-güneş koruyucuları kullanmanız gerekmektedir.

Ancak eğer ki güneş koruyucularının fiyatları da oldukça yüksek oranlarda ise yine doğal olmalarından yana iseniz yine aloverajeli doğada olan yüksek güneş koruma faktörlerine sahip bir jeldir. Bunu da kullanmanız mümkündür.

Bu jeli yine güneş koruma kremini cildinize uyguladıktan sonra yine cildinizi de 10 dakika dinlendirin ve sonrasında yine kendi günlük kreminizi de yüzünüze uygulayıp ilk olarak bakım işleminizi yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir