Portakal ile Sivilceler Nasıl Tedavi Edilir?

Portakal ile Sivilceler Nasıl Tedavi Edilir?

Portakala özellikle de kış meyveleri arasında en çok tercih edilen meyvelerden birisidir. Oldukça yüksek oranlarda C vitamini içermektedir ve insan sağlığına ciddi anlamda faydalar sağlamaktadır. Yine portakalın insan vücuduna da oldukça ciddi faydaları bulunmaktadır. Aynı oranda cildimiz için de çok faydalıdır. Eğer cildiniz üzerinde aşırı sivilceler var ise portakal kullanarak bu sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Yine portakal içerisinde bulunan fazla C vitamini sivilceyi ve akneyi kurutmaktadır. Aynı oranda cildiniz için doğal bir nemlendiricidir. Yine cildinizdeki lekeleri de ortadan kaldırabilmektedir. Cilt üzerindeki sivilcelerin ileri zamanlarda tekrar çıkmalarını da önlediği için son derece faydalıdır. Yani cildiniz portakal sayesinde sivilce oluşumuna karşı son derece güçlü bir şekilde korunmaktadır.

Portakalın Cilde Faydaları

Portakal sivilceler için oldukça etkili bir çözümdür. Yine rahatsız edici leke ve aknelere karşı da son derece etkilidir. Yine cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi de sağlamaktaıdr. Özellikle de kuru cilt yapısına sahipseniz mutlaka portakaldan faydalanmalısınız. Kuru cilt tiplerinde pullanmalar ve dökülmeler oldukça sık yaşanmaktadır ve bu sebepledir ki ciltleri sürekli olarak nemlenme ihtiyacı duymaktadır.

Buna ek olarak yağlı ciltlere de portakalı şiddetle tavsiye ediyoruz. Ciltte bulunan yağ seviyesini dengeleyerek cildinizin çok daha canlı ve kaliteli görünmesini sağlamaktadır. Aynı oranda gözenekleri de sıkıştırmaktadır ve gözenekleri sıkıştırdığı için cildinizde oluşan farklı tonlanma problemlerini de ortadan kaldırmaktadır.

Portakal ve Karbonat

Yine sivilceler için portakal maskesi uygulayabilirsiniz. Bir çay kaşığı kadar portakal suyu ile 1çay kaşığı kadar karbonatı karıştırın ve bunları güzel bir yerde muhafaza edin. Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize uygulamalısınız. Sivilcelerin çok daha yoğun olduğu bölgelere sürmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu süre zarfında cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildinizi duruladıktan sonra havlu ile kurulayabilirsiniz.

Yine portakal maskesini uyguladıktan sonra cildinizi gül suyu ile silerek daha da nemlendirebilirsiniz. Arkasından gül suyu uygulamasını yaptığınız zaman ekstra nemlenme yaşanacaktır ve bu sayede cildiniz çok daha parlak görünecektir. Parlak bir cilde sahip olmak için bu uygulamaları mutlaka düzenli bir şekilde yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir