Porselen Bir Cildin 5 Anahtarı

Pürüssüz bir cilde sahip olmak için pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yok. Bir çok bireyde kozmetik ürünlerine güvenememekte olup doğal yollardan oluşum sağlayan kozmetikde çok etkili olan cild maskelerine yönelmektedir. İnternet arayüzünde sizler için denenmiş yorumlanmış ve beğenilmiş Porselen cildin sırlarını paylaşıyorum.

Bal ve tarçın karışımı maskesi:

Sadece iki malzemeden oluşan bu maske bir mucize yaratmış olup bir çok kişinin gözbebeği olmuş durumdadır. Akne ve ciltteki pürüzlü noktaları içerdiği vitamin ve doğal kaynakları sayesinde engellemeyi başarmıştır bu mucize sırrın ölçüleri;

 • 2, buçuk yemek kaşığı bal
 • 1, çeyrek çay kaşığı tarçın

Hazırlanış ve uygulama şekli

Yüzünüzü tertemiz bir şekilde sade su ile temizleyip havlu ile yumuşak bir şekilde kurulayın. Yumuşak ve iyice pürüssüz bir şekilde tarçın ve balı bir biri ile buluşturup karıştırın. Yüzünüze bu karışımı uygulayıp en az 20 dk bekleyin ve cildinizi ılık su yardımı ile temizleyin. Bu mucize maskeyi haftada iki kez cildi daha bozuk olanlar için düzenli olarak haftada 3 kez uygulaması doğru olacaktır. İstediğiniz sonuçlar bir süre sonra gözünüze çarpacaktır.

Karbonat Maskesi:

Kabartma tozu olarakda kullanılan karbonat sadece kekleriniz için değil ayrıca cildiniz içinde bir mucize.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı karbonat
 • 1 yemek kaşığı su

Hazırlanış ve uygulama şekli

Kalın bir kıvam elde edilene kadar bu iki karışımı bir biri ile karıştırın ve karışımı yüzünüze oval olacak şekilde uygulayın ve bu işlemi bir iki dakika sürdürün. Maske yüzünüzde 15 dk boyunca durduktan sonra ılık bir su ve yapabiliyorsanız sıcak havlu ile kompres yapıp cildinizi kurulayın. Bu maske haftada bir veya haftada iki olarak düzenli kullanılmalıdır.

Elma Şırası Sirke Maskesi:

Ciltteki gözenekleri diğer kozmetik ürünlerinden bile daha iyi temizleyebilen elma sirkesi cildinizin PH değerini dengeleyerek cildinize bakım yapmaktadır.

Malzemeler

 1. 1 yemek kaşığı sirke
 2. 2 yemek kaşığı su

Hazırlanış ve uygulama şekli

Bu maskeyi uygulamadan önce diğer maskelerde olduğu gibi cildinizi yıkayıp güzelce kurulayın. Su ile sirkeyi temiz bir kaba koyup iyice karıştırın ve bir pamuk yardımı ile kullanacağınız bölgeye sürün. Tüm yüzünüze sürmeniz gerekmiyor sadece uygulama yapcağınız alana sürmeniz yeterli olacaktır. 10 dakika kadar bekleyip yüzünüzü temizce yıkayın. Cildinizin kuruduğunu hissederseniz nemlendirici kullanın.

Yeşil Çay Maskesi:

Malzeme olarak diğer malzemelere nazaran daha zengin olan bu maske daha genç ve pürüssüz olmanızı sağlayacak.

Malzemeler

 1. 2 kaşıktan az taze yeşil çay
 2. 1 kaşık organik bal
 3. 1 kaşık yoğurt
 4. 2 yemek kaşığı karbonat

Hazırlanış ve uygulama şekli

Tüm malzemeleri güzelce birbirini yiyecek şekilde karıştırıp daha sonra ise 10 dakikalığına buzdolabında dinlendirip uygulayınız. 20 dk en az azami süre olarak yüzünüzde bekletin. Ilık su yardımı ile oval bir biçimde avuç içinizle masaj yaparak maskeyi soyun. Nemli ve dinlenmiş bir vücud sizi karşılıyor olacak.

Zerdeçal Maskesi:

Zerdeçalın diğer hastalıklarda kullanıldığı çok sık görülmüştür. Zerdeçal cilddeki kan hızını arttırarak yeni cilt hücrelerinin oluşumunu sağlar. Limon suyu ise cildinize parlaklık katarak eşlik edecektir.

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı zerdeçal
 2. 2 çay kaşığı taze sıkılmış limon

Hazırlanış ve uygulama şekli

Toz zerdeçal ile balı güzelce bir şekilde karıştırın. Parmak uçlarınız yardımı ile yüzünüze yaydırın. 15 dakika bu şekilde kullandıktan sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizin güzelleşmesi ve ışık saçması için haftada bir bu maske uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir