Pirinç ile Tüm Cilde Bakım

Pirinç ile Tüm Cilde Bakım

Pirinç oldukça besleyici bir çeşit tahıl ürünlerinden biridir. Pirinç özellikle de uzak doğu ülkelerinde cilde fayda amaçlı oldukça fazla kullanılmaktadır. Bilindiği gibi asyalı bayanların ciltleri oldukça beyaz bir tona sahiptir ve bu beyazlığı da genlerinin etkisinden ziyade pirinç suyunun da olduğunu söylemektedirler Önceden pirinç tarlalarında çalışmakta olan bayanların susuzluk sebebi ile ciltlerini pirinçli sularda yıkadıkları bilinen bir gerçektir.

Sonralarda yine bilim insanlarının konu üstündeki bazı araştırmalarına göre de bayanların güneş altında aşırı çalışmalarına rağmen yine bronzlaşmaktan ziyade cilt renklerinin daha da açıldığı görülmüştür. Bütün bunların yanına ek olarak ciltleri yıpranmamıştır. Bu sayede yine pirincin insan cildinin tonunu açma özelliği olduğunu ve yine cildi güzelleştirdiğini de biliyoruz.

Pirincin Cilde Mucizevi Faydaları

Pirincin su ile birleşmesi ve yine fitik asit üretmesi sonucunda cilde peeling etkisi oluşmaktadır. Ölü derinin ciltten tam anlamıyla atılması sağlanmaktadır ve cildi de güzel bir şekilde beyazlaştırmaktadır.

Yine cildi yumuşatma fonksiyonu bulunmaktadır bu yüzden ciltte bulunan gözenekleri oldukça iyi bir şekilde temizlemektedir. Yine cildin toksit maddelerden oldukça hızlı bir şekilde arınmasına sebep olmaktadır.

Yine sivilce oluşumunu da tam anlamıyla engellemek ve cilt gözeneklerine yerleşmekte olan çeşitli siyah noktaların oluşumuna neden olan çeşitli kirlilikleri temizlemektedir.

Yine sivilce oluşumunun da önüne tam anlamıyla geçmektedir ve yine cilt gözeneklerine yerleşmiş olan çeşitli siyah noktaları da ortadan kaldırır. Egzama gibi problemlere oldukça iyi geldiği de bilinmektedir.

Pirinçli Bakım Nasıl Yapılır?

Normal ciltlere özel pirinç suyu nasıl yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz. Malzemelerimiz yaklaşık 2 su bardağı kadar pirinç ve pirincin üstünü kapatacak kadar ise su.

Pirinçleri su içerisine güzel bir şekilde yerleştirin ve ovaladıktan sonra da temizleyin. Pirincin unlu olan bölgesi ise suya geçecektir ve pirinci o zaman sudan çıkartabilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz suyu da cildinize güzel bir şekilde uygulamalısınız. Uygulama bittikten sonra yüzünüzü durulayın. Bu işlemi cildinize yaklaşık 2 hafta kadar uygulayabilirsiniz. 2 hafta sonucunda mucizevi etkişleri fark etmeye başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir