Picasa Yerine Kullanılabilecek Alternatif Fotoğraf Uygulamaları

Google şirketinin ilk başta 14 sene önce kullanıma takdim etmiş olduğu picasa’nın yavaşça sonu geliyorken sizleri mağdur etmemek adına bu makalemizde de kullanabileceğiniz uygulamaları listeleme yoluna gittik.

Daha öncelerinde zaten Google’ın işleri yoluna getiremediği ve Picasa’yı kapatacağı belliydi. Picasa servisini sonlandıracağını biliyordunuz. 1 mayıs 2016 itibari ile de fişi çekilen picasa servisi yine kullanıcılar tarafınca kolaylıkla erişilebilen uygulamalardan olmamaktadır.

Google Photos

Google şirketinin kullanıcılara ücretsiz bir şekilde hizmet sunan görseller uygulaması yine masaüstü ve mobil olarak bütün cihazlardan kullanıma sunulabilmektedir. Yine çevrimiçi olabilmesinden dolayı da hızlı bir biçimde fotoğraflarınızı Google bulutlarına da yükleyebilmektedir ve yine dilediğiniz süre zarfınca saklama yapabilmektesiniz. Ancak picasa’ya göre görsellerinizi ayrıntılı bir şekilde düzenleyemezsiniz. Google Photos beraberinde görsellerinize efektler verebiliyor ve yine onları da küçültebiliyorsunuz.

Flickr Servisi

Birtek görsellere özel bir çeşit sosyal medya sitesi olarak da bileceğiniz üzere dünya üstünden milyonlarca kullanıcı tarafınca tercih edilmektedir. Flicr’a yüklemiş olduğunuz görsellerinize düzenleme fonksiyonları beraberinde ufakça ayarlar yapabiliyorsunuz. Flickr görsel paylaşmak açısından oldukça güzel bir çeşit platformdur.

PictureLife

Bu uygulama berabrinde de yine görsellerinizi güvenli ve oldukça hızlı bir biçimde depolama yapabilmektesiniz. Yine bu servis çok fazla olmasa dahi yine görselleri düzenleyebilme unsurunda kullanıcılara kolay kullanım yapısına hakim bazı düzenleme araçları takdim ediyor. Birtek depolama alanınızı yükseltmek açısından biraz para harcamanız gerekmektedir. Bunun sebebi bu servis yine standart kullanıcılar açısından pek de sınırlı oranlarda depolama alanı takdim etmektedir.

Dropbox

Depolama servislerinin aralarında en sık ön planlara gelen Dropbox, milyonlarca kullanıcı tarafınca sorunsuz bir şekilde senelerdir hizmet sunmaktadır. Birtek görseller değil dilediğiniz her türlü verileri saklama fonksiyonuna sahip olan dropbox’u da kaliteli bir hizmet almak için tercih etmeniz mümkündür. Ücretsiz hesap kısmı beraberinde görsellerinzi filtreleyebiliyorsunuz ve yine görsellerinizi dilediğiniz klasöre koyabiliyorsunuz. Unutmadan da belirtmekte fayda var; Dropbox içerisinde standart kullanıcıları açısından sınırlı oranlarda fotoğraf yükleme limiti bulunmaktadır. Bu yüzden görsel yüklerken çok fazla yükleyemezsiniz.

PhotoScape

Bu fotoğraf düzenleme uygulaması da yine Picasa ile yarışır şekilde bir tasarıma uğramıştır. Görseller üstünde yapmayı dilediğiniz bütün her türlü değişiklikleri de yine hayal gücünüzün imkan vermiş olduğu oranlarda PhotoScape beraberinde gerçeğe dönüştürebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir