PhotoScape Yazılımı ve En İyi Fonksiyonları

İnternet servislerini kullanarak veya yine sisteminize bazı yazılımlar yükleyerek çeşitli fotoğraflarınızı düzenlemeniz olası bir şeydir. Tabii ki fotoğraflarınıza yapmayı istediğiniz işlemlerin zorluklarına göre de yazılımlar farklılıklar gösterebilmektedir.

Özellikle de sosyal medya üzerinde çpopüler çeşitli efektleri yapabilmek için tek çare Photoshop yazılımlarını kullanmanıza da asla gerek yok. Bunun sebebi Photoshop yazılımı hem ücretlidir hem de ciddi olarak teknik bilgi istemekteler. Eğer ki aşırı bilginiz yok ise Photoshop kullanıp fotoğraflarınızı vezir edeceğinize rezil de edebilirsiniz. Photoshop’a alternatif olarak PhotoScape gibi bir yazılım piyasaya sunulmuştur. Bu yazılımı mutlaka denemeli ve deneyim edinmelisiniz.

PhotoScape İle Yapılabilecekler

PhotoScape yazılımını kullanarak resimleri boyutlandırma, süsleme, kırpma ve bunlar gibi çeşitli basit işlemleri teknik bilgiler istemeden yapabilmeniz mümkündür. Üstelik fotoğraftaki çözünürlük ölçülerini bozmanıza da gerek yok.

Toplu Fotoğraf Düzenleme

Ücretsiz olarak resim düzenleme programı olan PhotoScape, aynı işlemlerin yapılabileceği için çeşitli fotoğrafları tek hamle ile düzenleme imkanına sahiptir. Örnek vermek gerekirse 3 adet fotoğrafınızı aynı anda boyutlandırma şansına da sahipsiniz.

Baskı İşlemlerini Zorlanmadan Yapın

Düzenlemiş olduğunuz fotoğraflarınızı yine kağıt üstünde yazdırmayı da isteyebilirsiniz. Tabi ki internetten indirmiş olduğunuz sadece bir fotoğrafı olduğu gibi yazdırma şansınız olmadığı için de burada yardımcınız bahjsei geçen PhotoScape programı olur. Bunun sebebi bu yazılım çeşitli yazdırma bileşenleri beraberinde fotoğraflarınızı baskıya hazır hale getirebilme gücüne sahip.

Fotoğraf Kolajları

PhotoScape yazılımını kullanarak yine çeşitli takipçilerinizin hoşlarına gidecek çeşitli kolajlar da hazırlamanız mümkün. Çeşitli şablonlar beraberinde dilediğiniz kadar fotoğraf ıdilediğiniz ölçülere kadar getirme imkanınız da bulunmaktadır. Tabii ki PhotoScape bu işlemlerde de hızlarını konuşturabilmektedir.

Fotoğraf Sıkıştırma Fonksiyonu

PhotoScape, fotoğraf makinenizden direkt bir şekilde sisteminize yüklemiş olduğunuz fotoğrafları sıkıştırma fonksiyonuna da sahip bir yazılımdır. Bununla beraber arşivinizde saklamayı istediğiniz veriler çok daha az oranlarda yer kaplar. Bu özelliği de merak ediyorsanız uygulamanın başlangıç kısmında olan RAW dönüştürücüyü deneyebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Alma Fonksiyonu

Bu yazılım fotoğraf düzeleme programı dilediğiniz oranlarda görüntü de kayıt yapabilmektedir. İnternette geziniyorken veya yine bir yazılım içerisinde kayıt edebilmektedir. İnternette geziniyorken veya yine bir yazılım içinde çalışmalarınıza da devam ediyorken PhotoScape yazılımını kullanarak da ekran görüntüsü alma fonksiyonu bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir