Para Kazandıran Mobil Uygulamalar 2022

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

2022 senesinde sanal ortamlarda gerçek para kazanmak neredeyse tüm insanlara oldukça cazip geliyor ama bu sanal ortamlarda her zaman güvenilir. Artık para kazanmak için dışarı işyerinde gitmeye gerek kalmıyor. Salgın döneminde değerlendirilmesi gereken bir fırsat hemen hemen her gün elimizden düşürmedi mi telefonlarımız ile para kazanabiliriz. Şimdi hem güvenli olan hem de internet üzerinden para kazanmanızı sağlayacak uygulamalara bakalım;

Para Kazandıran Uygulamalar Nasıl Kullanılır?

Para kazandıran uygulamalar genellikle verilen bir görevin yerine getirilmesi şeklindedir. En çok ilgi duyulan uygulamaların başında anket doldurarak para kazanma bulunur. Para kazanmak için sadece bir görevin yapılması sonucu olmaz. Para kazanmak için internetten eşyalarınızı satabilmenizi sağlayan, yapılan her alışverişte geri ödeme veren, oyun oynayarak veya reklam işleterek para kazandıran uygulamalar da mevcut.

İnternetten iş sahibi olmak çok kolay. Uygulamalar aynı mantıkla çalışır. Size verilen görevi yaptığınızda belirli bir ücret alırsınız. Yaptığınız görevlerin sayısına göre para alırsınız fakat kısa sürede yüksek miktarda para kazanabileceğinizi söyleyen uygulamalara inanmamak size fayda sağlayacaktır.

Güvenilirliğinden emin olduktan sonra endişe etmenize gerek yok. Uygulamalara vereceğiniz izinler ve kişisel bilgileriniz güvende olur. Uygulamalardan yapılan yorumlara bakabilirsiniz ya da aldığı puanlar da güvenliğini kanıtlar.

İnternetten para kazanmak istiyorsanız ise kazanç elde etmenin zamanla olacağını bilmelisiniz. Hiçbir şey emek sarf etmeden kazanamazsınız. Bu işi de öyle düşünmelisiniz. Güvenilir olmayan uygulamalar Google Play ve AppStore’ da bulunmaz

Para Kazanma Uygulamaları Hangi Cihazlarda Kullanılır?

İnternetten para kazanmak için güncel bir akıllı cihazınız olmalı. Uygulamaların uyumlu olduğu Android ve İOS cep telefonu ve tablet bilgisayara sahip olmalısınız. Bunlara sahip iseniz eğer para kazandıran bazı mobil uygulamaları cep telefonunuza rahatça kurabilirsiniz.

Para Kazandıran Uygulamalar Ne Kadar Para Kazandırır?

Uygulamalar sunduğu hizmet ve görevlerine göre değişiyor. Uygulamaların türüne göre para elde edersiniz. Bu uygulamalar genellikle yüksek bir miktar kazandırmaz ancak kısa bir zamanda yükseltebilirsiniz. Anket yazdığınızda üstüne de reklam izleme, uygulama paylaşımı veya farklı görevi veren uygulamaları kullanarak kazancınız artar. Anket yazma uygulamalarına kıyasla eski eşyalarınızı koyabileceğiniz uygulamalarda kazancınız daha fazla olur.  Alışverişten puan alıp daha sonra kazanabileceğiniz uygulamalardan kazanç sağlamış olacaksınız.

Para Kazandıran Uygulamalar 2022

Para kazandıran çeşitli uygulamalar bulunur. Size verilen görevleri yerine getirip para kazanabileceğiniz gibi bilgilerinizle de para kazanabilirsiniz. 2022’de para kazandıran uygulamalar arasında çok sayıda bilgi yarışmaları da eklendi. Birçok uygulamalardan para kazanılacağı gibi oyunlardan da para kazanmak mümkün hale geldi. Para kazandıran oyunlar mobil ve bilgisayarlardan oynanabilir. Bunu düzenli yaparak güzel para kazanırsınız. Para kazandıran uygulamalardan bazıları;

1. Bounty; 

Bounty uygulaması basit görevleri evinizde rahatlıkla para kazanmanızı sağlıyor. Uygulama Türkçedir ve bilinen bir uygulamadır.  Uygulama size görev verir ve görevleri yapmanız durumunda size ödeme yapan bir uygulamadır. Anketler, uygulama testleri, kontroller, gizli müşteri gibi görevleri yaparak paranızı kazanırsınız. Görevlerin zorluğuna göre ödemelerde değişiyor. Bounty ’de para kazanmak için aşağıdaki adımları izlemenizi istiyor.

 • Uygulamayı telefonuna indir ve üye ol.
 • Sana uygun olan görevlere bakarak yapmak istediğin konuları seç.
 • Görevleri dikkatlice oku istenenleri gerçekleştir.
 • Görevini hazırladıktan sonra yolla.
 • Onaylansın ve bakiyene eklensin.
 • Para çekme isteği gönder ve en yakın Cuma günü paran hesabına yatsın.

Ne gibi görevlerin olduğuna bakalım.

Bounty ‘de sizden istenilen çok farklı görevleri var.  Bazılarında bir yere gitmenizi gerekebiliyor. Bazılarında ise evimizde yapabilirsiniz. Bu görevlerden yapmanızı istedikleri bunlardır;

 • Bir mağazaya girip fotoğraf çekmek.
 • Markette bir ürünün rafının fotoğrafını çekmek.
 • Bir restoran veya kafeye gidip sunulan hizmetleri değerlendirmek.
 • Mağazaya müşteri olarak girip hizmet kalitesini değerlendirmek.

Güvenlik olarak değerlendirdiğimiz de ise paylaşılan hiçbir bilgi paylaşılmaz. Üye olduktan sonra konum için de izin istiyor. Konumu sadece gerçekleştirilen görevin doğruluğunu kontrol etmek için kullanılır.

2. Money App;

Uygulamadan kullanıcı yorumlarını ve puanlarına bakınca çok yüksektedirler.  Money App para kazandıran uygulamalardandır.  Android sürümü vardır. Money App uygulamasında video izleyip, anketleri tamamlayıp, ücretsiz oyunları oynayıp, ücretsiz hizmetleri test edip görüşler vererek para kazandıran bir mobil uygulamadır. Düzenli olarak her gün güncellendiği için yeni işler çıkar.  Bu sayede de para kazanma fırsatları daima güncel kalıyor. Uyulması gereken birkaç kural var. Hesabınızın kapanmaması için yapılması gereken birkaç Kural şöyledir;

 • Birden fazla veya sahte hesap oluşturmayın.
 • Konumunuzu değiştirmek için UPV veya paroxy kullanmayın.
 • Cihaz kimliğinizi çeşitli uygulamalarla değiştirmeye çalışmayın.
 • Yönlendirme kodunuzu spam yapmayınız

3. Hadi; 

Bu uygulamada bilgi yarışı yapılarak para kazanılır. Türkiye’nin ilk canlı yayınla para ödülünü vermiştir. Çeşitli kategorilerde yarışma düzenleyerek her gün yayın yapar. Bu yarışmada tüm soruları bilen parayı kazanıyor. Hadi uygulamasına kayıt olmak çok kolay kullanımı ve yarışmalara katılmak da oldukça kolaydır. Öncelikle Android veya iOS için Hadi uygulamasını indirin. 

Ondan sonra kullanıcı adınızı yazarak kayıt olunuz. Yarışma ile ilgili bilgileri size bildirim olarak yollayacaklardır. Bazen de günde 3 yarışma hazırlanabiliyor. Bazen de gün gün belirli konular hazırlanarak yarışmalar düzenleniyor. Bu konular spor, müzik, film, magazin şeklinde belirlenerek, kolay – orta – zor şeklinde olabiliyor. Bu uygulamayı indirdikten sonra ilgi duyduğunuz konuların hangisinin olduğunu ve saatte yarış olacağını öğrenmek için uygulamada menüden bulabilirsiniz. Sorularla ilgili ipuçları verebilir.

4. Oyna Kazan; 

Canlı bilgi yarışması yapılarak para kazanılır. Oyna kazan ödülleri yarışmasında en son 1 kişi kalana kadar vermeye devam ediyor.

Türkiye’nin en çok para kazandıran uygulamasıdır. En dona kalan bir kişi ödülü almaya hak kazanıyor. Kazanan sadece bir kişi olmaz. Yarışma sırasında bir sürü ödüller verilir. Ödüllerde doğru cevap verdikçe artıyor. Yarışmanın Joker sistemi de farklı oluyor.  3 tane Joker var Bunlar ekstra Can, çift cevap Joker’i ve cevap eleme jokeridir. Kategorisi ise belirlenmemiştir. Sorulan sorular genellikle genel kültür ile ilgilidir.  Sorulan sorular kolaydan zora doğru sorarlar

5. Google Ödüllü Anketler; 

Bu uygulama ile kısa anket sorularını yanıtlayarak Google Play kredisi kazanabiliyorsunuz Her bir anketten 1.8 TL kadar Google Play kredisi kazanabilirsiniz. Uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra sizin bilgileriniz kayıt altına alınıyor. Sizle ilgili bir anket oluşturuyorsunuz. Kabul edildiğinde size bildiririm göndereceklerdir. Onay geldikten sonra haftada en az 1 tane kısa ve kolay cevaplanabilecek bir anket doldurmanız gerekiyor.

6. Yandex Toloka;

Yandex Toloka görev uygulamasıdır. Bunu diğer görev uygulamalarından ayıran özelliği daha kolay görevler ile çok para kazandırmasıdır. Yandex gelişmiş bir uygulamadır. Verdiği görevler arasında zoru da kolayı da vardır. Hangisini seçmek de size kalıyor

7. Artıway; 

Global de ismi olan Türkiye’de ise Artway olarak hizmet verir. İnternetten alışveriş yapanların işine yarayacak ve aynı zamanda dolaylıda olsa size para kazandıracak bir uygulama. Çalışma mantığı anlaşmalı oldukları e-ticaret sitelerinden yapacağınız alışverişlerde hesabınıza para birikmesi şeklinde. Bunun neresi para kazanma uygulaması diye düşünmeyin.

Çünkü biriken paraları çekebilme özelliği var Artıway ‘e üye olup uygulama üzerinde bulunan ve firmanın anlaşmalı olduğu firmalardan alışveriş yaptığınızda, her alışverişe özel size özel bonuslar kazandırıyor. Biriken bonuslarınızı nakit olarak iade alabilirsiniz. Hemen hemen tüm e-ticaret siteleri ile ödüllendiriliyor yani sizin formda tutar üstüne de para ödeyen bir uygulama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir