Papatya Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Papatya Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Saçlarımızı tarıyorken , dışarı çıktığımız zamanlarda kullanmış olduğumuz ürünler içeriisnde yer alan bileşenlerden dolayı saçlarımız yıpranabilmektedir ve bu sebeple de canlı, sağlıklı görünümlerini kaybetmekteler. Yine bitkisel ürünler ve yine daha sağlıklı saça zarar vermeden onarıcı bakım yapmaktadır.

Yine papatya suyu da sanç rengini açma fonksiyonu ile beraber saç dökülmelerini önler, saçı nemlendirir. Saçlara oldukça iyi bir şekilde parlaklık kazandırmaktadır ve saçları yatıştırmaktadır. Kullanmış olduğunuz ürünler oldukça doğal oldukları takdir de saçlara faydalı olurlar.

Yine papatya suyunu kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta papatya alerjinizin olup olmadığıdır. Yine alerji testi yapmadan önce papatya suyu bakımını uygulamamanız oldukça önemlidir. Alerjinizin olup olmadığını da tam anlamıyla anlayabilmek için papatya suyunu elinizin üzerine sürerek 24 saat kadar beklemelisiniz. Yine yanma, kızarıklık ve benzeri yan etkileri görmezseniz saçlarınıza da dikaktli bir şekilde uygulamalısınız.

Papatya Suyu Nasıl Uygulanır?

Bir tencere kadar kaynamış su içerisine papatya atın. 30 dakika kadar bekletin ve karışım hazır olduğu zaman yıkadığınız saçlarınıza papatya suyunu uygulayabilirsiniz. Yine suyun soğuduğundan da emin olmanız gerekmekte. Yine saç diplerinden saç uçlarına kadar papatya suyunu dökebilirsiniz.

Oldukça kolay bir şekilde uygulamayı düşünürseniz bu karışımı sprey şişesine dökebilir ve saçınıza sprey ile sıkarak da uygulayabilirsiniz. Yine uygulamadan sönra havlu ile saçlarınızı kurulamayı unutmayın. Saçlarınızı kuruladıktan sonra da rahatça yatabilirsiniz.

Papatya Suyu İle Maske

Yine papatya suyu ile saçlarınıza güzel bir maske oluşturabilirsiniz. Oldukça doğal bir maskedir. Bir kase kadar papatya suyu bir çay kaşığı kadar lavanta yağı ile 4 kaşık yoğurt malzemelerini karıştırın. İlk olarak hazırlamış olduğunuz yine papatya suyunu yağ ile güzel bir şekilde karıştırmalısınız.

Karıştırma işleminden sonra da 4 kaşık yoğurdu da ilave ederek karıştırın. Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru uygulamaya geçebilirsiniz. Uygulama işlemi de bittikten sonra saçlarınızı bone ile güzelce kapatın ve bir saat kadar bekleyin. Yine bekledikten sonra artık boneyi çıkarabilir ve saçlarınızı durulayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir