Ösym Diploma Notu Puanını Öğrenme!

Her öğrencinin merak ettiği konulardan biri olan ÖSYM diploma puanı hakkında bugün sizlere bazı detaylar hakkında bilgiler vereceğim. Diploma puanı nedir ne işe yarar? Diploma puanı 9, 10, 11 ve 12.sınıfın yıl sonlarındaki başarı puanlarının aritmetik ortalamasının hesaplanma sonucunda çıkan sonuca diploma puanı denilmektedir.

Kısaca Lise’de okumuş olduğunuz senelerin başarı puanlarının toplanıp dörde bölünmesinin sonucudur. İşte geçtiğimiz saatlerde Ösym tarafından yayınlanan Diploma puanını öğrenmeniz için ilk önce ais.osym.gov.tr adresine giderek T.C. kimlik ve aday şifrenizle giriş yaparak diploma puanınızı öğrenebilirsiniz.

ais.osym.gov.tr sayfasına giriş yapabilmek için T.C. Kimlik numararanızı ve aday şifrenizi sağ üst köşede bulunan SİSTEME GİRİŞ yazısına tıklayarak açılan pencerede uygun yerlere girdiğiniz takdirde sizi Aday İşlem Sistemine yönlendirecektir. Bu yönlendirme sonrasında Diploma puanınızı öğrenebilirsiniz.

Ösym Diploma Puanı Nerede Yazar?

ais.osym.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan, menüde Eğitim bilgilerim bölümünden mezun olmuş olduğunuz okulun adını, okul numaranızı ve diploma notunuzu öğrenebilirsiniz.

Ösym Şifre Değiştirme

Ösym aday şifrenizi değiştirmek için, ais.osym.gov.tr adresine giriş yaparak sol tarafta bulunan Şifremi Değiştir bölümünden şifrenizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Şifrenizi kimseyle paylaşmayınız ve ayrıca şifrenizin güvenlilik açısında mutlaka minimum 8 karakter ve en az 1 büyük harf, en az 1 küçük harf, en az 1 rakam ve en az 1 özel karakter bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir