Narın Cilde Mucizevi 5 Etkisi

Narın Cilde Mucizevi 5 Etkisi

Taze nar ile cilt güzelliğini tam anlamıyla sağlamak isteyen kişiler %100 doğal olan nar çekirdeği yağını kullanmalılar. Nar çekirdeği yağını bulamayan bireyler de yine nar çekirdeği özü ile yapılmakta olan çeşitli kremleri de kullanabilirler ve bu sayede narın sunmuş olduğu şifalardan faydalanmış olurlar. Yine nar çekirdeği cilt güzelliği için birebirdir. Ancak kremler doğal nar çekirdeği yağı kadar etkili olmayabilmektedir bu yüzden nar çekirdeği yağını bulmanız çok daha iyi olacaktır.

Cildin nar meyvesi ile birlikte besleniyor olması güneşten gelen birçok zararlı ışının etkilerini de azaltmaktadır ve bu ışınlardan da negatif olarak cildin etkilenmesinin önüne geçilmiş olur. Yine yüzünüzde vücudunuzda farklı açık noktalarda da oluşan güneş yanıklarına da oldukça iyi gelmektedir. Güneşe çıkmadan önce nar kreminden veya nar yağından faydalanırsanız cildinizdeki oluşacak olan yanıkları minimuma indirmiş olursunuz.

Ciltteki Leke ve Yaralara Çözüm

Yine düzenli olarak nar tüketirseniz cildinizdeki sivilce ve cilt lekelerinden de kurtulabilirsiniz. Nar cildinizde iyileşme etkisi oluşturarak ciddi bir şekilde cildinize fayda sağlamaktadır. Yine nar bu gibi sorunları aniden çözmemektedir fakat yavaş da olsa bu sorunlar ile mücadele etmekte ve cildinize fayda sağlamaktadır.

Yaşlanma Karşıtı

Nar cildinizde oluşabilecek olan kırışıklıkları da ortadan kaldırmaktadır. Narın anti aging özelliği vardır ve bu da yaşlanmayı ortadan kaldırmaktadır. Yıllar sonra yıpranmış olan, kırışan cildinizin üstünde oluşan olumsuz etkilere karşı nar tüketir veya cildinize nar yağı sürerseniz bu etkileri minimuma indirmiş olursunuz. Yine cildinize dış faktörlerden gelen sigara dumanı, egzoz dumanı ve hava kirliliği gibi etkileri de nar yağı ile azaltmış olursunuz. O yüzden narın cilde faydaları saymakla bitmez.

Sıkı Cilt

Çok daha sıkı bir cilt için nar tüketmelisiniz. Cilt duvarını örmekte olan kolajenler ve elastin adı verilen bileşenler beraberinde vücudumuz elastik yapısını korumaktadı.

Narın sunmakta olduğu kolajen ve elastin beraberinde cildiniz çok daha sıkı ve gergin görünmektedir ve bunlarla beraber cildiniz çok daha pürüzsüz, genç ve diri olmaktadır. Bu pürüzsüz, diri ve genç görünüm sayesinde  narın birçok faydasına şahit olabilirsiniz. Ayrıca nar cildinizi ciddi anlamda nemlendirmektedir. Bu sayede doğal nemlendirici olarak da narı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir