Nane İle Doğal Cilt Bakımı

Nane İle Doğal Cilt Bakımı

Nane son derece az kalorili bir besin kaynağıdır. Genel olarak Ağustos aylarında yetişmektedir ve bütün dünya mutfaklarında oldukça önemli bir konuma sahiptir.  Cilt bakımı için anane piyasaya sürüldüğü günden beri oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Naneyi kullanarak cildinizdeki birçok sağlık problemini giderebilirsiniz ve cildinize ciddi anlamda fayda sağlayabilirsiniz. Birçok kozmetik ürün içerisinde de nanenin özü kullanılabilmektedir.

Özellikle de yağlı ciltler için nane son derece faydalıdır. Naneyi tüketerek de cildinize oldukça ciddi anlamda fayda sağlayabilirsiniz. Nane sadece bu zamanlarda değil antik çağlardan beri sıkça kullanılmakta olan bir çeşit bitkidir.

Yağlı Ciltlere Özel Maske

Yine bir cezve içerisine su koyarak kaynatmalısınız. Kaynattıktan sonra 3 4 tatlı kaşığı kadar nane eklemelisiniz. 20 dakika kadar demlenmesini beklemelisiniz. Demlendikten sonra bu losyonu yüzünüze sürebilirsiniz. Ancak yüzünüze sürmeden önce bir pamuğa damlatmalısınız.

Pamuğa damlattıktan sonra günde sabah ve akşam olmak üzere yüzünüze tonik şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu nane losyonu cildinizi ciddi anlamda ferahlatacak ve çok daha rahat bir şekilde güzelleşmenizi sağlayacaktır. Gözeneklerinizi de açacaktır ve bu sayede cildiniz daha rahat oksijen alarak damarların açılmasını sağlayacaktır.

Sıkı Ciltlere Özel Kür

Yine cezve içerisinde su kaynatmalısınız. Suyu kaynattıktan sonra taze nane yapraklarını su içerisine atın ve kaynamış olan suyun artık altını kapatmalısınız. Su içerisinde nane 20 dakika kadar demlenmelidir. Yine elinize bir adet bez alın ve bu bezi su içerisine batırarak çıkartın ve bezi yüzünüzde tutun.

Yüzünüz de 20 dakika kadar tutmanız cildinizin sıkılaşması için yeterli olacaktır. Bezi cildinizden kaldırdıktan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkamanız yeter. Yüzünüzü yıkadıktan sonra da yine elinize bir havlu olarak yüzünüzü silebilirsiniz.

Bütün bunları yaptıktan sonra yüzünüze gül suyu uygulaması yaparak ciddi anlamda bir nemlenme sağlayabilirsiniz. Gül suyunu pamuğa damlatarak yüzünüze sürün ve 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra çok daha gergin ve nemli bir yüze sahip olduğunuzu farkında olacaksınız.

Belli bir süre boyunca nane kürünü uygularsanız cildiniz oldukça sıkılaşacaktır. Çok daha sıkı bir cilt için naneyi günlük olarak tüketebilirsiniz de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir