Muz Kabuğu ile Güzelleşme Yolları

Muz Kabuğu ile Güzelleşme Yolları

Sürekli olarak severek tüketmekte olduğumuz muzun faydaları saymakla bitmemekte. İçermekte olduğu zengin vitamin ve besin öğeleri ile sağlığımıza etkisi son derece fazla. Muz vücudumuzu güçlendirmekte ve böbrekler ile bağırsaklara ciddi anlamda fayda sağlamaktadır.

Muzun içini yiyerek genellikle kabuğunu dışarı atmaktayız. Ancak muzun faydaları kadar yine muz kabuğunun da oldukça fazla faydası bulunmakta. Özellikle de cilt bakımı hususunda muz kabuğu kozmetik ürünlerinden çok daha fazla etki göstermektedir.

Sivilceler için Muz

Muz sivilceler için oldukça faydalıdır yine sivilceler birçok bireyden çok daha büyük sorunlar oluşturmaktadır. Muz kabuğunu gece vakti temizlemiş olduğunuz yüzünüzdeki sivilcelerin üstüne sürün ve yıkamayın.

Yine sabah uyandığınız zaman yüzünüzü ılık su beraberinde yıkamanız gerekmekte. Yine bu formülü düzenli bir şekilde uygularsanız cildinize, sivilcelere ciddi anlamda faydası olacaktır. Ayrıca yüzünüzdeki aknelere karşı da muz kabuğu son derece etkilidir.

Topuklar için Muz Kabuğu

Yine topuklarınızdaki nasırlar için muz kabuğu kullanabilirsiniz. Çeşitli kimyasal kozmetik ilaçların gösteremedikleri bakımı yine muz kabuğu tam anlamıyla ayaklarınıza uygulamaktadır.

Muz kabuğunun tam etkisini görebilmek için kabuğu ayaklarınıza sürün ve topuklarınız üzerinde bir müddet bekletin. Bu uygulamayı birkaç gün aralıklarla yaparsanız hem ayaklarınız nemlenecek hem de topuklarınız daki nasırlar yavaş yavaş gidecektir.

Nemlendirici Özelliği

Muzun bir diğer güzel özelliği ise nemlendirici özelliği olmasıdır. Yine kuru ciltlere sahip olan bireylerin sürekli olarak nemlendirici kullanması gerekmektedir. Kozmetik ürünlerden ziyade muz kabuğu ile nemlendirme yaparsanız çok daha faydasıonı görürsünüz.

Ayrıca doğal bir nemlendirici kullanmış olursunuz ve kozmetik ürünlerdeki karşılaşmış olduğunuz yan etkiler ile karşılaşmazsınız. Yine 1 saat kadar muz kabuğunu yüzünüze sürerek bekletinb ve 1 saat sonra yüzünüzü durulayın.

Kırışıklıklar için Muz

Yine muz içerisinde bulunmakta olan B vitamini ve C vitamini kolajen üretmektedir ve kolajen cildinizi de tam anlamıyla genç tutar. Aynı oranda güneşin zararlı ışınlarını da cildimizden uzaklaştırmaktadır ve yaşlanma oluşumunun daha da geciktirilmesini sağlamaktadır. Yani kısacası muz cildinize peeling etkisini yapmakta ve cildinizi gençleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir