Mutlu Olmak mı Önemli Güçlü Olmak mı?

Belkide her kadının merak ettiği bir durum olsa gerek ki, mutluluk mu yoksa güçlü durmak mı önemlidir diye soruyorlardır. Aslında bu iki özellikte çok değerli olup birbirine kıyaslanması çok yanlıştır. Güçsüz bir kadının mutlu olabilme ihtimali ne denli az gözükse de, mutlu bir bireyin güçlü olma ihtimali de o kadar azdır. Bu iki özellik gereklilik açısından bir birine kenetlenmiş durumlardır.

MUTLU KADINLARIN AVANTAJI

Kadınlar için, hayatlarında ki bir çok şeyin iyi gittiğini varsaymak onlara çok mutluluk verici olabilir. Tüm insanlar mutlu olurlar fakat durum çok farklıdır. Kadınların mutluluk anlayışları her zaman detaylarında gizlidir. Bu detayları yolunda seyrettikçe, kadınların her zaman mutluluk orantısı artar. Bunun sonucu ise hayatında ki ve çevresinde ki pozitif enerjisi sayesinde, farklı mutluluk konuları da oluşabilir.

Acılarını bilinmeze sokan bu mutlu kadınlar, herşeyi yapmak için kendilerini mümkün kılabilir.

GÜÇLÜ KADINLARIN AVANTAJI

Güçlü kadınlar ise toplum tarafından saygı ve hissiyat duyan kadınlardır. Her işlerini, kendi başlarına kimseden yardım almaksızın halledebilen kadınlar saygınlık olarak daha çok iltimas sağlananlardır. Bu kadınlar yalnız kalsada asla kimseye muhtaç olmazlardır. Karşılaştıkları tüm zorluklar onlar için sadece bir yeni bir parkurdur. Bu parkuru aşmak onlar için bir oyun gibidir. Günümüz de kadın olarak yaşam sürmek çok zor iken, bu kadınlar gerçekten bunun üstesinden gelebiliyor.

Kadınlar ne istiyor?

Aslında herkes bu soruyu cevaplayabilir. Kadın dünyasında, onların ne istedikleri bellidir. Buda onları herşeyden önce mutlu olma arzusuna itiyor. Tüm kadınlar özünde mutluluk isteseler bile, güçlü olmak isteyen kadın sayısıda bir hayli fazladır. Kadın mutlu veya güçlü olmayı hedef haline getirmez.

Kadın hayatı içinde kendisine, güzel bir yaşam ortamı hazırlamak için çabalar. Bu hayat yaşantısı ona zaten, mutlu mu veya güçlümü olmak istersin diye sorar. Bu dünyada ki kadınların çok güçlü veya çok mutlu olacağını görmek zor değildir. Bir kadının kolunun kanadının kırılması, o kişinin yapmak istediği tüm istek arzuyu yok etmesidir. O bireyin hayatını zorlaştırmak yerine duyarlı olmaya çalışalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir