Meyve Suyu ile Cilt Lekelerine Son

Meyve Suyu İle Cilt Lekelerine Son

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Yine bu organımızın sürekli olarak savunulmaya ihtiyacı vardır. Çünkü dışarıdaki etkenlere en çok maruz kalan organlardan birisi cildimizdir. Cildimiz sürekli olarak dış etkenler tarafından saldırı altındadır.

Enfeksiyonlar özellikle cildimizde bulunan en ufak kesikten dahi içeriye sızarak bizi hasta edebilmektedir. O yüzden cildimizin sürekli olarak bakımlı olması çok önemlidir. Hele bir de bayansanız cildiniz çok daha hassastır bu yüzden daha da dikkatli olmalısınız.

Güzel ve canlı bir cilt için cilt dokusuna zarar vermekte olan birçok faktörden korunmalısınız ve cilt sağlığınıza özen göstermelisiniz. Eğer cildimiz zarar görürse sağlıklı olmazsa cildimizin sağlıklı ve genç olmasını sağlayan hücre ve dokular zarar görmeye başlamaktadır ve bunlarda cildimiz üzerinde leke oluşmasına sebep olabilmektedir. Yine cildimize zarar veren faktörlerden en önemlisi güneştir.

Yine güneşin yanı sıra soğuk havalar, düzensiz beslenme, düzenli sıvı almama ve makyaj ürünlerine, kozmetik ürünlere gereğinden fazla maruz kalmakta cildimize ciddi anlamda zarar vermektedir ki bunlara çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Tüm bunların sonucunda cildimizde çeşitli leke oluşumlarının önüne geçmek oldukça zor olabilmektedir.

Yüz Bölgesindeki Lekeler

Yüz bölgemizde oluşan lekelerin esas sebebi aslında güneş ışınları. Cilt tipinin de hassasiyet yapısına göre değişim göstermekte olan güneş ışınlarına maruz kalma olayına dikkat etmelisiniz.

Bazı insanların dokuları kısa süre dahi olsa güneşe maruz kaldığı zaman kızarabilmektedir ve zarar görebilmektedir. Yine bazı insanların ciltleri de soğuk havalarda zarar görebiliyor, kuruyarak çatlayabiliyor ve çeşitli lekelere maruz kalabiliyor.

Cilt İçin Meyve Suyu Tarifi

Yine A ve E vitamini açısından oldukça zengin bir meyve olan portakal, kavun ve pancar suyu cildimize gerçekten çok iyi gelmektedir. Bu saydığımız malzemeleri karıştırarak sularını sıkın. Bir kokteyl oluşturduktan sonra bu içeceği tüketin. Yine haftada iki sefer bu içeceği karışım halinde yaparak tüketmeniz cildinize gerçekten çok iyi gelecektir.

Oldukça zengin vitamin ve mineral kaynağı oldukları için cildinizdeki istenmeyen etkiler ortadan kalkacaktır ve cildinizde oluşan lekeler yok olacaktır. Yine cildinizdeki ölü hücrelerden de kurtulacağınız için lekeler ortadan çok kısa sürede yok olacaktır. BU tarifi uygularken tabii ki güneşe veya soğuk havaya maruz kalmamaya cildinizi sık sık nemlendirmeye özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir