Mandalina Maskesi Nasıl Yapılır?

Mandalina Maskesi Nasıl Yapılır?

Mandalina özellikle de kış meyveleri arasında en vazgeçilmez olan meyvelerden biridir. Mandalina yine cildimiz için de oldukça faydalıdır. İçerisinde yüksek oranda C vitamini olduğu için birçok cilt problemine ciddi anlamda yardımcı olmaktadır ve cildi onarıcı etkileri de vardır.

Cildin her mevsim yine hava sıcaklığına, soğukluğuna göre farklı bakımlar yapmanız gerekmektedir. Yine çeşitli kozmetik ürünlere de bu konuda başvurabilirsiniz ancak doğal bitkisel yöntemler kadar etkili olacaklarını sanmıyoruz.

Kış mevsiminde mandalinayı bolca tüketiriz ve mandalina içerisindeki maddeler vücudumuza fayda sağlıyorken yine mandalinanın kabuğu ile suyu da cildimize fayda sağlamaktadır. Yine mandalina maskesi ile de cildimize tam anlamıyla bakım yapabiliriz ve cildimizde oluşan birçok problemi ortadan kaldırabiliriz.

Maskenin Yapımı

Yine mandalina maskesi ile kış aylarında cildinize doğal bakım yapmak için bu maskeyi uygulamalısınız. Mandalina içerisinde C vitamini oldukça yüksek oranda olduğu için cildinizdeki birçok problemi ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Bir adet yumurta beyazı ve 2 mandalinanın sıkılmış suyu malzemelerimiz. Küçük bir kap içerisine mandalina suyunu güzel bir şekilde sıkmalısınız. Arkasından yumurta beyazını üstüne ilave edebilirsiniz. Kap içinde bulunan tüm malzemeleri de yine tahta bir kaşık beraberinde güzel bir şekilde çırpmalısınız.

Sonrasında cildinize iyice yedirin. Yaklaşık mandalina maskesini cildiniz üstünde 15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Bekledikten sonra cildinizi bol su ile temizlemelisiniz.  Bu formülü 4 hafta kadar uygulayabilirsiniz ve uyguladıktan sonra ciddi anlamda işe yaradığını fark edeceksiniz.

Alerjik Reaksiyona Dikkat

Yine bu maskeyi uygulamadan önce cildinizin başka ufak bir bölümüne sürerek test etmelisiniz ve 20 dakika beklemelisiniz. Eğer o bölgeyi yıkadıktan sonra kızarıklıklar meydana geliyorsa veya şişmeler, kabarmalar oluşuyorsa mandalina maskesi sizin cildinize zara veriyor demektir. Yani bunun anlamı cildinizin mandalina maskesine alerjisi vardır.

Ancak genellikle bu tip alerjik reaksiyonlar ile karşılaşılmaz çünkü mandalina doğal bir meyvedir ve yumurta da doğaldır. Bu yüzden telaş etmenize gerek yok. Tek önem vermeniz gereken nokta mandalinanın hormonsuz %100 doğal olmasına dikkat etmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir