Makyajı Silmeden Uyumanın Zararları

Makyajı Silmeden Uyumanın Zararları

Makyajı silmede uyumanın cilde birbirinden farklı zararları bulunmaktadır bu yüzden uzmanlar tarafından makyajların silinerek uyunması şiddetle tavsiye edilmektedir. Cildin büyük bir kısmını makyaj kapladığından dolayı deriler ve gözenekler havasız kalmaktadır. Bunun anlamı fondöten yüzünüzde çok fazla kalmamalıdır.

Özellikle de gündüz vakti kullanıyorsanız 6-7 saati geçmemesi oldukça önemlidir. Eğer fondöteni silmeden uyumaya kalkarsanız yine uyuduğunuz bölgedeki havada olan bakteriler de gözeneklerinize yapışmaktadır ve cildinizde bakterilerin üremesi için ortam oluşturmuş olursunuz. Yine bununla beraber derinizde sivilce oluşumları da sık bir şekilde görülmektedir.

Ayrıca siyah noktalarda cildinizde yavaş bir şekilde oluşmaya başlar. Bu sebeple fondöten yüzünüzden tamamıyla çıkarılmadan uyumamaya özen göstermelisiniz. Cildiniz oldukça güzel bir şekilde temizlenmelidir.

Makyajı Silmeden Uyumanın Dudaklara Zararı

Yine dudaklarınızı daha çekici hale getirmek için ruj sürüyor olabilirsiniz. Ruj yüzünüzden çıkartılmadığı takdir de veya tamamen doğru bir şekilde temizlenmediği takdide yüzünüzde kuruma ve çatlamalar oluşabilmektedir. Yine dudakların zarar görmelerine de sebep olmaktadır.

Bir yandan da dudakların çok daha görünmesi isteniyorken aslında dudakların doğal yapısı bozulmakta ve aksine dudaklara çok daha fazla zarar vermektedir. Yine yatmadan önce ruju silmeniz için nemli bir bez kullanmanız arkasından da bir nemlendirici ile dudaklarınız nemlendirmeniz sizin için oldukça iyi olacaktır.

Kirpiklere Zararı

Yine oldukça dikkat çekici bakışlar yapmamızı sağlayan ve gözlere cazibe sunan rimel eğer gece yatarken silinmezse kirpiklerimizde çeşitli bakterilerin toplanmasına sebep olmaktadır.

Rimel sebebi ile kirpiklerinizin zarar görmesini istemiyorsanız mutlaka yatmadan önce gerekli temizlikleri yapmanız gerekmektedir. Yine aksi halde göz bölgelerinde bakteri oluşmaları görülecektir yine gözün iç kısımlarında kanlanmalar dahi oluşabilmektedir.

Yine yüzünüze renk vermek için sürdüğünüz allıklarda cildinizde çeşitli kaşınma problemlerine yol açacaktır. Yine cildinizde bazı kabarmalar ile de karşılaşabilirsiniz. Eğer bunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka allıklarınızı da temizlemeniz oldukça iyi olacaktır.

Yine saçlarınızın şeklini korumak için saç spreyi kullanıyorsanız bunlarda saçlarınıza ciddi anlamda zarar verecektir. Bu nedenle saçlarınıza saç spreyi sıkmadan önce son derece dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir