Kusursuz Bir Cilt için Nem Maskeleri

Kusursuz Bir Cilt İçin Nem Maskeleri

İnsanlar dış görünüşlerine önem verdikleri için özellikle de cilt güzelliklerine dikkat etmektedirler. Yine cilt güzelliği cildin sağlık olabilmesi, tamamen cildin nem ve yağ oranı ile alakalıdır. Özellikle de yağ ve nem oranı düşük olan kuru tip ciltler, çevresel faktörlerden çok daha rahat etkilenmekteler.

Kuru ciltler yine ilerleyen yaşlarda ortaya çıkmakta olan kırışıklıklara çok daha yatkındır. Bu sebepledir ki kuru cilde sahip olan bireyler yine ciltlerine çok daha fazla önem vermeleri gerekmektedir.

Nem Maskeleri

Yine kuru cilt tipleri oldukça önemli bir şekilde ciltlerine nem ihtiyacı duyarlar. Kuru ciltleri sürekli olarak nemlendirmeniz ve bakım yapmanız gerekmektedir. Cildinizde nemi sürekli olarak tutmak amaçlı bazı kozmetik ürünleri de kullanabilmeniz mümkündür. Fakat çeşitli kozmetişk ürünler bazı cilt tiplerinde çözüm olmayabilmektedir. Bu sebeple de cildin ihtiyacı olan nemi doğal maskeler ile karşılamak daha mantıklı olacaktır.

Nem Maskelerinin Yapımı

Yine cilt sorunlarını kalıcı olarak tedavi edebilmek için doğal malzemeler ile üretilmiş olan nem maskelerini tercih etmelisiniz. Günlük olarak cilt bakımınızı düzenli bir şekilde yapmanız oldukça önemlidir. Cildinizi sıcak ve soğuk havalara karşı oldukça iyi bir şekilde korumanız ve nemlendirmeniz gerekmektedir.

Malzemelerimiz iki kaşık zeytinyağı ve iki kaşık hintyağı . Bu malzemeler ibir kap içerisine yerleştirin ve karıştırın. Karıştırdıktan sonra pamuğa sürerek cildinize yedirin. Yarım saat kadar cildinizde bu maskeyi tuttuktan sonra cildinizi su ile temizlemelisiniz. Yine cildinizde bulunan yağların hepsini tamamen temizlemelisiniz.

Yine cildinizin uzun süre boyunca nemi tutması için çok az yağın cilt yüzeyinde kalması gerekmektedir. Bu nem maskesini hafta içerisinde 4 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Yine hint yağı cildinizi derinlemesine temizlemektedir ve sivilce, akne gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır. Gözeneklerinizi derinlemesine açtığından dolayı cildiniz çok daha parlak ve ışıltılı görünecektir.

Yine zeytinyağı da cildinizin yoğun bir şekilde nemlenmesine olanak tanımaktadır. Yoğun neme kavuşmakta olan cildiniz yine çeşitli dış faktörlere karşı oldukça korunaklı olacaktır. Bu maskeyi yaparak farklı kozmetik ürünleri de kullanmanıza gerek kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir