Kuru Ciltlere Özel Maske Tarifleri

Kuru Ciltlere Özel Maske Tarifleri

İnsanların cilt tipleri 3 e ayrılmaktadır. Kuru, yağlı, normal cilt tipi olarak değişmektedir. Yağlı olan cilt tipleri genellikle fazla sivilcelenme sorunları yaşarlar. Kuru olan cilt tipleri ise nemlendirme problemleri yaşamaktadırlar. Kuru cilt tipi insanların vücutları yeteri kadar yağ salgılamamaktadır veya yağ salgılasa bile yağı cilde ulaştıramaz.

Cildi kurutma etkisi olan bazı kozmetik ürünlerin de kullanılmamaları oldukça önemlidir. Bu gibi kozmetik ürünler de ciltte kuruluğa sebep olabilmektedir. Kuru cilde sahip olan insanların da ciltleri için bir şeyler yapmaları gerekmektedir. Kuru cilde sahip olan bireyler yağlı veya farklı cilt tipine sahip olan kişilere göre çok daha fazla zaman harcamaktadırlar.

Bunun sebebi kuru cilt özen gerektirmektedir. Nemi ve yağı sürekli olarak azalmaktadır ve nemlendirici takviye gereklidir. Nem takviyesi de bazen çeşitli kozmetik ürünler ile yapabilmekteler ve bazen de doğal maskeler ile yapabilmekteler. 

Kuru Cilt Tipine Nemlendirici Maske

İlk olarak yardım avokadonun kabuklarını güzel bir şekilde soymalısınız ve bir çatal yardımı ile ezmelisiniz.  İçine farklı olarak bal ilave edebilirsiniz. Yine maske krem kıvamında geldiği zaman cildinize sürmelisiniz. Bu maskeyi de cildiniz üzerinde 20 dakika kadar bekletseniz yeterlidir. Yine sonrasında soğuk su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Eğer ki cildiniz fazla kuru ise bu maskeyi düzenli bir şekilde haftada 4 sefer de yapabilmeniz mümkündür. Bu maske cildinizde nem yapacaktır.

Yine kuru cilt tipleri yağlı cilt tiplerine göre daha az parlamaktadırlar. Gözenekler de çok daha küçük ve belirgin olmamakta olan çeşitli avantajlara sahiptir. Fakat kendi içlerinide çeşitli sorunları da barındırmaktadır. Önemli olan sürekli olarak nemlendirilmeleridir. Nemlendirmediğiniz takdir de çok hassas olurlar ve hemen kızarmaktadırlar. Kuru ciltlere de ait olan bu problemi yaşamamak adına yulaf kepeği maskesini tavsiye ediyoruz.

Yulaf Kepeği Maskesi

İlk olarak yapmanız gereken bir kap içerisine yulaf kepeğini yerleştirin ve kalan farklı malzelemeleri de ilave etmelisiniz. Bütün malzemeleri macun kıvamını tam olarak elde edinceye dek karıştırmalısınız. Yine yulaf kepeği maskesini de cildinize ve boğazınıza sürebilirsiniz.

Göz çevresine sürmemeye özen göstermelisiniz. Bu maskede cildinizi güzel bir şekilde nemlendirecektir ve cildiniz için oldukça faydalı olacaktır. Özellikle de kuru cilt tipine sahip olan bireylerde olumlu bir etki yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir