Koçfinans Kredi Borcu Ödeme ve Taksit Sorgulama

Koçfinans Kredi Borcu Ödeme ve Taksit Sorgulama

Koçfinans, otomotiv sektörü öncelikli olmak üzere eğitim ve konut kredileri ile ilgili faaliyette bulunan bir finansman kuruluşudur. Koçfinans, 1995 yılında tüketiciye doğrudan kredi hizmeti sunmak için kurulmuştur. Bu kredi hizmetini oldukça kısa bir süre içinde ve prosedürlerin içinde kaybolmadan sağlamaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal kredi sağlayan Koçfinans, kurumsal krediler ile iş ortaklarının başarılarını onların nakit akışına uygun ödeme seçenekleri ile desteklemektedir. Koçfinans, müşterilerinin hızlı ve kolay şekilde ödeme yapmasına imkan tanıyan birçok ödeme noktası oluşturmuştur. Bu ödeme noktaları şu şekildedir:

Yapı kredi ,TEB, Denizhan, QNB Finansbank, Ziraat Bankası ve diğer pek çok banka şubelerinden veya PTT aracılığıyla T.C. kimlik numaranızı ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak taksit ödemesi yapacağınız T.C. kimlik numarasına sahip olan kişinin birden fazla kredi kullanmış olması halinde müşteri numarasının kullanılması gerekmektedir. 

Taksit ödemenizi ATM vasıtası ile de yapabilirsiniz. Halkbank, QNB Finansbank ING BANK ve PTT haricinde diğer bankalara ait ATM’ler üzerinden ödemenizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

KrediDakik ödemeleri, birçok Arçelik ve Beko mağazasından yapılabilmektedir. Taksit ödeme noktaları olan Arçelik ve Beko mağazalarını görüntülemek için kocfinans.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfada Türkiye’de taksit ödemesi yapabileceğiniz tüm Arçelik ve Beko mağazalarının bir listesi bulunmaktadır. Ayrıca bu mağazaların adreslerine de ulaşmanız mümkündür. 

Bu ödeme noktaları dışında Koçfinans online ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Evkur finansman yazımızı da göz atabilirsiniz.

Koçfinans Online Ödeme Seçenekleri Nedir? 

Koçfinans online ödeme, müşterilerinin zamandan tasarruf etmesine ve evraksız işlemler gerçekleştirmesine fırsat tanımaktadır. Koçfinans, online ödeme ile taksitlerinizi kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Koçfinans online ödeme seçenekleri biri de internetten taksit ödemedir. Bu ödeme şekli ile internet bankacılığını kullanan bankalar aracılığıyla ilgili adımları takip ederek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi, Garanti, Akbank başta olmak üzere anlaşmalı olan birçok banka, internet bankacılığı hizmeti vermektedir. Ancak PTT’de internet bankacılığı kullanılmamaktadır. 

Koçfinans online ödeme seçenekleri arasında bulunan mobil ödeme seçeneği ile (Halkbank ve PTT haricinde) mobil ödeme sistemini kullanan tüm bankalardan ödemenizi hızlı biçimde yapabilirsiniz.

Koçfinans Otomatik Ödeme Talimatı Verebilir Miyim? 

Koçfinans, müşterilerine online ödeme seçenekleri sunarak onlara en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Online ödeme seçeneklerinden biri de otomatik ödeme talimatı işlemidir. Koçfinans otomatik ödeme talimatı vererek tüm ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmanız yanı otomatik ödeme talimatı verme hizmeti size zamanınızı daha etkin şekilde kullanma imkanı tanır.

Otomatik ödeme talimatı vermek size pek çok avantaj sağlar. Peki, ‘Koçfinans otomatik ödeme talimatı verebilir miyim?’ sorusunun yanıtına gelince cevabımız elbette olacaktır. Koçfinans’ın anlaşmalı olduğu ve otomatik ödeme talimatı hizmeti bulunan tüm bankadan taksit ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak kredi taksit ödemelerinizin, düzenli olarak Koçfinans hesabına aktarılmasını sağlarsınız. 

Koçfinans Taksit Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Koçfinans, müşterilerine dijital olarak hizmet veren ilk firmadır. Pek çok sektörde kredi sağlayan Koçfinans, başvuru işlemi için T.C. kimlik numarası ve son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz faturalarında birisini kabul etmektedir. Başvuru alındıktan sonra kredi başvurusu hızlı şekilde değerlendirilir. Başvuru sonucunun olumlu olması halinde kredi taksit ödemelerinizle ilgili tüm süreçleri online olarak sorgulayabilirsiniz. İnternet üzerinden taksit borcu sorgulaması yapmak oldukça kolaydır.

Koçfinans taksit borcu sorgulama işlemini yapmak için mobilweb.kocfinans.com.tr adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu işlemi akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarlarınızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Açılan sayfada taksit borcunuzu sorgulamanın yanı sıra güncel bakiye bilginizi, hesap hareketlerinizi ve size özel kampanyaları da görebilirsiniz. Online olarak taksit borcu sorgulamak istememeniz halinde müşteri hizmetlerini arayarak da borç sorgulaması yapabilir ve diğer tüm sorularınızın yanıtlarına ulaşabilirsiniz. 

Koçfinans Ödeme Gecikmesinde Neler Olur? 

Koçfinans, teknolojinin hızla gelişmesine ayak uydurarak müşterilerine ihtiyaç duyduğu krediyi online platformlar üzerinden sunmaktadır. Koçfinans aynı zamanda uzman kadrosu ile müşterilerinin sahip olduğu tüm sorunlar için destek hizmeti sunmaktadır. Kredinin alınması sırasında ve sonrasında her zaman müşterilerinin yanında olan Koçfinans, ödemelerin gecikmesi durumunda müşteri ile iletişime geçerek onları bilgilendirmektedir.

Kredi ödemelerinin gecikmesi durumunda gecikmenin başlangıcı itibari ile yetkililer müşteriler ile iletişime geçer. Taksit gecikmesi durumu müşteriye e-posta, sms gibi iletişim araçları ile bildirilir. Bu gecikme tekrarlanır ise yani üst üste iki taksit ödenmemesi söz konusu olursa yasal süreç başlatılabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir