Kısa Sürede Sağlıklı Kilo Almanın Tüyoları

Günümüz çerçevesinde çeşitli insanların kilo alabilmek ile ilgili olarak yaşadığı çeşitli sorunları yine hepimiz bilmekteyiz. Kilo almayı istemekte olan bireylerden yine kişiden kişiye göre değişim göstermekte olan bir unsurdur bu aslında. Bunun sebebi her insanın metabolizması ve yine sindirim sistemi birbirinden farklıdır. Günümüz çerçevesinde çeşitli insanlar maalesef bunun farkında değiller.

“Ne kadar çok yersem o kadar çok kilo alırım” benzeri düşünceler ile çeşitli eylemlere kalkışıyorlar. Ayrıca bu düşüncelerin ışığında tıka basa yemek yiyen veya yine ne olduğu belirsiz “kilo aldırıcı” başlığı altında satılmakta olan ve birbirinden farklı besin takviyeleri kullanıyorlar ve bu şekilde kilo almaya çalışıyorlar. Eğer kilo almak istiyorsanız ilk önce kendi sindirim sisteminizi, metabolizmanızı iyi bir şekilde tanımalısınız. Sonrada düzenli bir diyet programına geçilmelidir.

Bir Günde Alınacak Gıda Değerleri

İlk adımı attıktan sonra kişi diyet programını yine bir gün içerisinde alınması gerekmekte olan gıda değerlerinin ışığında hazırlamalıdır ki bu çok önemlidir. Yine bu diyet programını 1 – 2 hafta arasında kalori değerlerinin aynı kalınması şartı ile değişim gösterebilmektedir. Bir günde alınabilecek besin değerleri fazla da olmamalıdır az da olmamalıdır.

Dediğimiz üzere her kişinin metabolizması birbirinden daha farklı olduğu için yine b kişisinin alabileceği protein oranı ile c kişisinin tercih edeceği protein oranı maalesef aynı olamaz. Zamana da çok dikkat etmelisiniz. Vücudumuzdaki organlar insanlar gibidirler. Vardiyalı çalışırlar ve sistematik bir yapıları vardır.

İşleri bittiği zaman çalışmayı durdurmaktalar veya yine yavaşlatmaktalar. Örnek vermek gerekirse sindirim sisteminizin çalışmayı terk ettiği bir zamanda onu zorlayacak kadar ağır şeyler tüketmemeniz iyi olacaktır. Çünkü sindirim sisteminiz onu sindiremeyecektir ve çeşitli problemler oluşacaktır. Yine bu ertesi gün sindirim sisteminiz daha yüksek hızda çalışır ve bu da hiç sağlıklı bir unsur olmamaktadır.

Her gün olmasa dahi yine düzenli bir şekilde egzersiz yapmanız kilo alabilmenize olanak tanımaktadır. 1 haftanın 4- 5 günü boyunca 40 ila 50 dakikalık egzersiz yapmanız sindirim sisteminizin çok daha hızlı çalışabilmesine olanak tanıyacaktır yine bu da sizin acıkmanızı sağlar. Fakat buna aldanmayarak yemek saatinizi bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir