Kirpikleri Uzatmanın 3 Sır Formülü

Kirpikleri Uzatmanın 3 Sır Formülü

Kirpiklerin güzel olması, alıcı ve albenili olması gözleri de güzel göstermektedir. Gözleri çekici göstermenin en önemli sırlarından birisi de kirpiklere gerekli bakımın yapılmasıdır.

Eğer güzel kirpiklere sahipseniz, kirpikleriniz oldukça alıcı ise doğal olarak harika bakışlara sahipsiniz demektir. Bu sebeptir ki kadınların kirpiklerine oldukça özen göstermeleri gerekmektedir.

Bazı kadınlar aslında doğuştan güzel ve uzun kirpikler ile doğabilmektedir ki birçok kadında bu güzelliği kıskanmaktadır doğal olarak.

Genellikle kadınlar güçsüz ve seyrek kirpiklere sahip olmaktadır. Yine genelde kirpikleri istenildiği gibi kalın uzun ve ince hale getirmek için maskaralar kullanılmaktadır. Bu sayede çok daha uzun kirpiklere sahip olunabilmektedir.

Fakat birçok kadın hlaiyle uzun ve alıcı kirpiklere doğal yollardan sahip olmak istemektedir. Bu da oldukça zor gibi görünüyor fakat aslında öyle değil.

Kirpiklere gerekli bakım güzel bir şekilde özenli bir biçimde yapılırsa eğer gerçekten harika kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bu sayede şahane bakışlara sahip olursunuz.

Yöntem Vazelin İle Kirpik Bakımı

Vazelin aslında öncelerde kirpikler için oldukça sık bir şekilde kullanılmaktaydı fakat son yıllarda o kadar da sık kullanılmıyor. Bunun için vazelini kullanmak istiyorsanız pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Pamuklu çubuklara vazelini sürerek kirpiklerinize uygulayın. Eğer elleriniz de temiz ise yine elleriniz ile de yapabilirsiniz.

Eğer gün içerisinde kirpiklerinize vazelin bakımı yaparsanız ve yatmadan önce de yorulmuş olan kirpiklerinize vazelin ile bakım yaparsanız sabahları uyandığınızda da kirpiklerinizi yıkayın. Gerçekten kısa sürede iyi etkilerini göreceksiniz.

Yağlar İle Kirpik Bakımı

Doğal yağlar ile yine oldukça harika kirpiklere sahip olabilirsiniz. İster gece yatmadan önce isterseniz de gün ortasında evinizdeyken doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. E vitamini açısından hint yağını kirpikleriniz için kullanabilirsiniz.

Yine Buğday yağı da cildinize, kirpiklerinize oldukça iyi gelecektir. Bunların içinde oldukça fazla E vitamini vardır ve bu da hem cildinize hem de kirpiklerinize oldukça faydalıdır.

Kirpikler İçin Yumurta

Yine güzel, doğal kirpiklere sahip olmak istiyorsanız yumurtadan da faydalanabilirsiniz. Çok sağlıklı kirpiklere ve saçlara sahip olmak istiyorsanız yumurta ile zeytinyağını güzel bir şekilde karıştırın ve hem saçlarınıza hem de kirpiklerinize sürün.

Bu işlemden sonra birkaç dakika bekleyerek kirpiklerinizi bol su ile yıkayın ve kısa süreli olarak da bu işlemi tekrar edin.

Göreceksiniz ki kısa sürelerde oldukça harika kirpiklere sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir