Kiraz ile Yaz Diyeti Listesi

Bugün sizlere kiraz diyeti listesini sunacağız. Kiraz diyeti listesi kış değil özellikle yazın faydasını göstermekte olan bir listedir. Yani yaz diyetidir. Yaza iyice girmiş olduğumuz şu dönemlerde yine yaz mevsimine ait olan meyveleri doğru bir şekilde kullanarak dilediğiniz kiloya istediğiniz gibi ulaşabilirsiniz. Fakat her yaz meyvesi beraberinde diyet yapılamamaktadır.

Örneğin hepimizin doğru bildiği bir yanlışa değinelim. Karpuz diyeti diye bir şey yoktur. Zira karpuz zaten içerisinde bulunan şeker sebebi ile kilo almanıza neden oluyorken hem de çabucak acıkmanıza neden olmaktadır. Bu anlamda yaz meyvelerinden kiraz ile diyet yapılması oldukça önem arz etmektedir. Bunlara ek olarak anti oksidan özelliği taşıyan kiraz en başta baş ağrıları olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerindeki ağrılar için ağrı kesicilerden bile çok daha iyi etki gösterebilmektedir.

Kiraz Diyeti

Sabah: 1 bardak kadar kayısı suyu ve yine yarım kilo kadar kiraz yiyeceksiniz sabahları.

Öğle: 1 kibrit kutusu kadar da beyaz peynir tüketin ve bir dilim de buğday ekmeği tüketin ve yine yarım kilo kadar da soğuk kiraz olması ile tüketebilirsiniz.

Ara Öğün: haşlanan tavuk etini yaklaşık olarak 25 gram kadar bunun yanında da 1 dilim kadar buğday ekmeği ile yarım kilo kadar yine soğuk kiraz tüketeceğiz. Ara öğün olarak da yine 1 adet kadar çikolata misafir şekeri 15 gram kadar tüketebilirsiniz.

Yukarıdaki diyeti yapabildiğiniz süre boyunca yapmanız sizin için çok fayda olacaktır. Önemle belirtmeliyim ki asla aç kalmayacağınız bir diyet listesidir. Bu diyet ile gün içerisinde 300 gram ile 600 gram kadar kilo verebilirsiniz.

Başlangıç olarak da etkili olmasa dahi 3.günden itibaren hızlı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız. Ancak her diyette olduğu gibi bu diyetinde oldukça uzun süreler boyunca yapılmaması gerekiyor. Daha sonralarda daha farklı diyet tiplerine geçebilirsiniz ve farklı diyet listeleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir